Meniu
Prenumerata

šeštadienis, kovo 25 d.

Verslas
KOVA SU INFLIACIJA
Prezidento patarėjas: PVM lengvata maistui – svarstytina
Finansai ir investavimas
MOKESČIAI
G. Šimkus nepritaria siūlymui pratęsti PVM lengvatą viešbučiams
Lietuvos banko vadovas sako nepritariantis Seimo Biudžeto ir finansų bei Ekonomikos komitetų siūlymui neterminuotam laikui pratęsti šiemet baigiančią galioti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą viešbučiams.
Verslas
PAGALBA VERSLUI
M. Majauskas siūlys neterminuotą PVM lengvatą viešbučiams
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas siūlys neterminuotam laikui pratęsti šiemet baigiančią galioti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą viešbučiams.
Verslas
BIUDŽETAS
Valstybės ir savivaldybių biudžeto pajamos šiemet augo 34,4 proc.
Šiemet sausio–vasario mėnesiais valstybės ir savivaldybių biudžetai gavo 2,396 mlrd. eurų – 34,4 proc. daugiau nei 2021 metais tuo pačiu laikotarpiu, kai buvo karantinas.
Aktualijos
Seimas imasi pataisų dėl PVM tarifo šildymui kompensavimo gyventojams
Seimas priėmė svarstyti pataisas, kuriomis siūloma pridėtinės vertės mokesčiu (PVM) laikinai neapmokestinti centralizuoto šildymo gyventojams.
Aktualijos
NEEILINĖ SESIJA
Prezidentūra keistu vadina valdančiųjų sprendimą nešaukti neeilinės Seimo sesijos
Prezidentūra keistu vadina valdančiųjų sprendimą nešaukti Seimo neeilinės sesijos, per kurią būtų galima apsispręsti dėl dar didesnės valstybės paramos gyventojams, išaugus energijos ir maisto kainoms.
Aktualijos
LENGVATOS
G. Skaistė: siūloma laikinai taikyti nulinį PVM šildymui
Komentarai
KOMENTARAS
Nori apmokestinti papildomai automobilius, bet PVM pamiršta
Spalio mėnesį bus gautas naujas masinis mokestinių pakeitimų paketas, kuris apims itin daug sričių ir dalyje sprendimų neišvengiamai bus keliami mokesčiai. Kokie siūlymai pasieks Seimą dar nėra aišku, nes kalbama tik gairėmis ir laiko visuomenei susipažinti bus duota „net“ trys savaitės. Viešojoje erdvėje finansų viceministrė Rūta Bilkštytė, kuri atsakinga už mokestinę politiką, yra užsiminusi, kad reikia apmokestinti ir įmonių valdomus automobilius, kuriuos darbuotojai potencialiai naudoja asmeniniais tikslais.
Verslas
MOKESČIAI
Naujoji PVM direktyva: ką reikia žinoti?
ES vieno langelio mokesčių surinkimo sistema itin aktuali elektroninės prekybos verslui
Verslas
Vaistų pardavėjai už mažesnį PVM pažadėjo būti sąžiningi
Sveikatos apsaugos ministerija su vaistinėmis ir Verslo konfederacija pasirašė susitarimą, kad mažinant mokesčius vaistams jų kainos vaistinėse bus perskaičiuojamos sąžiningai.
Verslas
S.Skvernelis nenorėtų mažinti PVM maisto produktams
Premjeras Saulius Skvernelis nepritaria koalicijos partnerių socialdemokratų siūlymui mažinti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą maisto produktams, teigdamas, kad kainos dėl to nemažės.
Verslas
„Valstiečiai“ ir socdemai balsavo prieš PVM lengvatos šildymui grąžinimą
Seimas antradienį nepradėjo svarstyti parlamentinės opozicijos inicijuojamų pataisų dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos šildymui grąžinimo.
Aktualijos
Seimas svarsto galimybę sugrąžinti PVM lengvatą šildymui
Seime vėl pradėta diskutuoti apie galimybę sugrąžinti nuo birželio pradžios nustojusią galioti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą centriniam šildymui. Opozicija siūlo idėją įregistruoti mažesnį tarifą numatančias pataisas, alternatyvas svarsto ir valdantieji.
Aktualijos
EK vicepirmininkas Lietuvai siūlo naikinti dalį PVM lengvatų
Europos Komisijos (EK) vicepirmininkas Valdis Dombrovskis pareiškė, kad ateityje didėjant valstybės išlaidoms, Lietuvai reikia atsisakyti kai kurių pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų, gerinti PVM ir gyventojų pajamų mokesčio surinkimą. Kartu jis pabrėžė, kad Lietuva yra padariusi didelę pažangą, įgyvendindama ankstesnes ES rekomendacijas.
Komentarai
Mokestinė amnestija – (ne)svarstytina neišnaudota šešėlio mažinimo galimybė
Savalaikis, teisingas ir sąžiningas mokesčių mokėjimas yra kiekvieno mokesčių mokėtojo pareiga, solidarumo su valstybe ir bendrapiliečiais pagrindas.
ŽYMA
PVM