Meniu
Prenumerata

pirmadienis, birželio 5 d.

Pasaulis
RINKIMAI NIGERIJOJE
Nigerijos valdančiosios partijos kandidatas B. Tinubu laimėjo prezidento rinkimus
Nigerijos valdančiosios partijos kandidatas Bola Tinubu laimėjo savaitgalį įvykusius ir smarkiai ginčijamus prezidento rinkimus, trečiadienį pranešė rinkimų institucijos, užtikrindamos buvusiam Lagoso gubernatoriui prezidento postą daugiausiai gyventojų turinčioje demokratinėje Afrikos šalyje.
The Economist
PASAULIS 2023. AFRIKA
Afrikos šalyse vyks daug rinkimų, kuriuose valdantiesiems bus nesaldu
Kadaise valdžia Afrikoje retai buvo perduodama per rinkimus. 1960–1989 m., kai žemyne buvo įprastas vienpartinis valdymas, nauji vadovai ateidavo į valdžią per perversmus, mirus pirmtakui arba susitarus elitui. Net po 1990 m., kai Afrikos šalys viena po kitos įvedė daugpartinius rinkimus, rinkėjai retai išstumdavo valdančiuosius. Kartais dėl to, kad balsuojantieji buvo patenkinti valdančiosiomis partijomis. Bet dažniau dėl to, kad jau turintys valdžią naudojo valstybės aparatą rinkimams klastoti ir rinkėjams bauginti.
Aktualijos
MERŲ RINKIMAI
Trečias kartas nemeluos
Net 49 dabartiniai merai sieks dar vienos kadencijos. Daugelis iš jų yra rinkimų kovos favoritai. Bent vienuolika Lietuvos savivaldybių šiais metais
Pasaulis
TURKIJA
Ar žemės drebėjimas sudrebins ir artėjančius rinkimus Turkijoje?
Pirmadienio naktį Pietų Turkiją sukrėtė 7,8 balo žemės drebėjimas, po jo įvyko keliasdešimt požeminių smūgių. Pirmadienio popietę kilo dar vienas žemės drebėjimas, 7,4 balo stiprumo. Antradienį aukų skaičius Turkijoje viršijo 3,5 tūkst., tačiau neatmetama, kad jų bus ir daugiau. Teigiama, kad tai – stipriausias žemės drebėjimas nuo 1939-ųjų, kai dėl požeminių smūgių žuvo 30 tūkst. žmonių. Apie nelaimės padarinius – pokalbis su Vytauto Didžiojo universiteto profesoriumi Egdūnu Račiumi.
Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Pirmadienio kaleidoskopas: savivaldos rinkimai, žemės drebėjimas Turkijoje ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių vasario 6-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga. Rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija paskelbė, kad savivaldos rinkimuose dalyvauja beveik 14 tūkst.
Pasaulis
Kipriečiai renka naują prezidentą
Kipro gyventojai padalytos salos pietinėje dalyje sekmadienį pradėjo balsuoti dėl naujo prezidento, kuriam bus pavesta spręsti pragyvenimo išlaidų krizės, korupcijos skandalų, nelegalios migracijos ir žlugusio taikos proceso problemas.
Pasaulis
RINKIMAI ČEKIJOJE
Buvęs NATO generolas P. Pavelas Čekijos prezidento rinkimuose sutriuškino prorusišką milijardierių
Į pensiją išėjęs NATO generolas Petras Pavelas šeštadienį pasibaigusiame antrajame rinkimų ture įveikė buvusį premjerą milijardierių Andrejų Babišą ir tapo
Aktualijos
LIETUVA
Rinkėjų simpatijas išlaiko socialdemokratai ir konservatoriai
Partijų reitingų lentelėje gruodį didelių pokyčių neįvyko, populiariausia partija lieka opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), paskui ją eina valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), rodo „Lietuvos ryto“ paskelbta „Vilmorus“ atlikta apklausa.
Pasaulis
RINKIMAI
Kazachstane po neramių metų vyksta prezidento rinkimai
Kazachstane sekmadienį prasidėjo pirmalaikiai prezidento rinkimai, turintys įtvirtinti dabartinio lyderio Kasymo Žomarto Tokajevo valdžią, praėjus keliems mėnesiams po kruvinų neramumų, paskatinusių istorinę valdžios kaitą šioje Centrinės Azijos šalyje.
Pasaulis
JAV VIDURIO KADENCIJOS RINKIMAI
Rekordiškai daug moterų vadovaus JAV valstijoms
Jungtinėse Valstijose rekordiškai daug moterų – 12 – stos prie savo valstijų vairo po to, kai kitų metų pradžioje bus prisaikdintos gubernatorėmis.
Aktualijos
LSDP į rinkimus Vilniuje ves P. Pinelis, sąraše – S. Čaplinskas, L. Balsys, R. Motuzas
Socialdemokratus į savivaldos rinkimus Vilniuje ves partijos sostinės skyriaus vadovas Povilas Pinelis, rinkimų sąraše taip pat – buvęs Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovas Saulius Čaplinskas, eksparlamentaras Linas Balsys, buvęs švietimo ministras ir ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas.
Pasaulis
IZRAELIS
B. Netanyahu atrodo artėjantis prie pergalės Izraelio rinkimuose
Buvęs Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu trečiadienį artėja prie rinkimų pergalės, rodo rezultatai, gauti suskaičiavus beveik 80 proc. balsų.
Pasaulis
DANIJA
Danijos kairieji per rinkimus užsitikrinę minimalią persvarą išsilaikė valdžioje
ŽYMA
RINKIMAI