Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gruodžio 4 d.

Pasaulis
AFGANISTANAS
Talibanas „laikinai“ priims monarchijos laikų konstituciją su kai kuriomis pataisomis
Talibanas antradienį pranešė, kad laikinai priims 1964 metų konstituciją, suteikusią moterims teisę balsuoti, tačiau iš jos pašalins elementus, su kuriais jis nesutinka.
Pasaulis
AFGANISTANAS
Buvęs Afganistano prezidentas A. Ghani ragina pasaulį palaikyti Talibaną
Buvęs Afganistano prezidentas Ashrafas Ghani, pabėgęs iš šalies praėjusį mėnesį Talibanui užėmus Kabulą, paragino tarptautinę bendriją palaikyti talibų vyriausybę.
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
Kabule – pirmas tarptautinis komercinis skrydis po Talibano atėjimo į valdžią
Kabulo oro uoste pirmadienį nusileido oro bendrovės „Pakistan International Airlines“ (PIA) orlaivis su keliolika keleivių.
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
Pentagono vadovas neatmeta, kad „al Qaeda“ gali pamėginti vėl įsitvirtinti Afganistane
JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas ketvirtadienį pareiškė, kad ekstremistų tinklas „al Qaeda“, prieš 20 metų pasinaudojęs Afganistanu kaip placdarmu atakoms prieš Ameriką surengti, gali vėl pamėginti įsitvirtinti šioje Vidurio Azijos šalyje, kur pasitraukus NATO pajėgoms į valdžią sugrįžo Talibanas.
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
Talibai pristatė pirmuosius savo vyriausybės narius, JAV reiškia susirūpinimą
Talibanas antradienį paskelbė, kad jų naujajai Afganistano vyriausybei vadovaus mula Mohammadas Hasanas Akhundas, kuriam Jungtinės Tautos yra paskelbusios sankcijų, o pagrindiniai postai ministrų kabinete atiteko keliems kitiems aukšto rango talibams.
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
Kritus Pandžšyro slėniui, Talibanas teigia kontroliuojantis visą Afganistaną
Talibanas pirmadienį pareiškė kontroliuojantis visą Afganistano teritoriją, kovotojams, jų pačių teigimų, laimėjus svarbų mūšį dėl Pandžšyro slėnio – paskutinės pasipriešinimo talibams tvirtovės.
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
Talibanas skelbia, kad Pandžšyro slėnis „visiškai užimtas“
Talibanas pirmadienį paskelbė užėmęs paskutinį pasipriešinimo Afganistane rajoną – Pandžšyro slėnį.
The Economist
TALIBANAS SUGRĮŽO
Nuo Saigono iki Kabulo – ką amerikiečių fiasko Afganistane reiškia pasauliui
Kaip buvo Vietname, taip ir Afganistane pralaimėjimas žymi posūkio tašką. Daugelis būgštauja, kad įsidrąsins JAV priešai, kiti viliasi, kad dabar JAV bus pajėgesnės su jais susiremti
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
Talibanas rengiasi pristatyti naują Afganistano vyriausybę
Talibanas rengiasi pristatyti naujo režimo vyriausybę, tarptautinei bendrijai atidžiai stebint, ar bus laikomasi pažado valdyti Afganistaną tolerantiškiau, ypač moterų teisių klausimu.
Komentarai
KOMENTARAS
Laimėjo ar pralaimėjo Lietuva Afganistane?
Dar prieš maždaug dešimtmetį vienas ką tik iš vizito Afganistane grįžęs diplomatas emocingai pasakojo maždaug taip: „Mes (Vakarų koalicija) ten
Pasaulis
AFGANISTANAS
Baltieji rūmai: JAV ir sąjungininkai neskubės pripažinti Talibano vyriausybės Afganistane
Jungtinės Valstijos penktadienį atmetė galimybę greitai pripažinti Talibano vyriausybę ir nurodė dar neapsisprendusios, ar amerikiečių diplomatai tęs darbą Afganistane, kai
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
Talibanas perspėja apie „pasekmes“, jei karių išvedimas iš Afganistano užsitęs
Talibanas nesutiks pratęsti rugpjūčio 31-osios termino užsienio kariams išvesti, o jei šis procesas užsitęs, tai turės pasekmių, pirmadienį britų televizijai „Sky News“ pareiškė talibų atstovas.
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
J. Bidenas žada evakuoti iš Afganistano visus amerikiečius ir jiems padėjusius afganus
JAV prezidentas Joe Bidenas tvirtai pažadėjo sugrąžinti iš Afganistano visus amerikiečius ir jiems per karą padėjusius afganistaniečius, o pareigūnai patvirtino, kad JAV kariniai sraigtasparniai buvo išskridę už Kabulo oro uosto ribų paimti 169 evakuojamų amerikiečių.
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
Afganistane auga baimė dėl Talibano keršto
Talibai vaikšto iš namų į namus ieškodami oponentų ir jų šeimų narių, rodo vienas Jungtinėms Tautoms pateiktas žvalgybos dokumentas, padidinęs nuogąstavimus, kad naujieji Afganistano valdytojai neketina tesėti tolerancijos pažadų.
Pasaulis
SOCIALINIAI TINKLAI
„Facebook“ nustatė naujų saugumo priemonių naudotojams Talibano užimtame Afganistane
„Facebook“ nustatė naujų saugumo priemonių, siekdama apsaugoti naudotojus Afganistane po to, kai šalies kontrolę žaibiškai perėmė Talibanas, kuris jau neteko prieigos prie socialinės žiniasklaidos milžinės platformų.
ŽYMA
TALIBANAS