Meniu
Prenumerata

penktadienis, kovo 29 d.


The Economist
PASAULIS 2022. VERSLAS
Laukia chaotiški metai – didžiuliai pokyčiai lustų pramonėje tęsis toliau
Lustų gamybos versle buvo keblumų dar prieš smogiant pandemijai. Kinija ir JAV buvo įsitraukusios į geopolitines peštynes dėl šios strategiškai svarbios technologijos. Tuomet amerikiečiai darė viską, ką galėjo, kad kinų bendrovėms užkirstų priėjimą prie sudėtingų lustų gamybos įrankių, iš kurių daugelis gaminami Amerikoje. JAV taip pat svarstė galimybę subsidijuoti lustų gamybą šalyje ir skirti dešimtis milijardų dolerių valstybės lėšų šiai pramonei. Tai turėjo būti atsakas Kinijai, savo įmonėms skyrusiai šimtus milijardų dolerių.
The Economist
PASAULIS 2022. FINANSAI
Kripto yra daugiau nei valiutos
Blokų grandinės programos pakeis interneto ekonomiką, sako „a16z“ vadovaujantysis partneris Chrisas Dixonas ir „Not Boring Capital“ įkūrėjas Packy McCormickas.
The Economist
PASAULIS 2022. KINIJA
Po bumo – puolimas: Xi Jinpingas toliau kovos su technologijų įmonėmis
Kinijos vyriausybei 2021 m. pavasarį ir vasarą dar aršiau pradėjus pulti šalies technologijų įmones, verslo vadovai, analitikai ir investuotojai ne kartą klausė, kada tai baigsis? Nuo bene didžiausioms pasaulyje priskiriamų interneto grupių, tokių kaip žaidimų ir socialinių tinklų milžinė „Tencent“ ir Kinijos elektroninės prekybos galiūnė „Alibaba“, rinkos kapitalizacijos bendrai nusibraukė per 1 trln. JAV dolerių. Niekais nuėjo ištisi verslo modeliai, pavyzdžiui, internetinės korepetitorių paslaugos. Investuotojams reikėjo išgirsti, kad jau šviečiasi pabaiga. Bet rugpjūčio 8 d. Komunistų partija pristatė penkerių metų planą, kuriuo siekiama pertvarkyti Kinijos technologijų sektorių, ir taip net optimistiškiausiems sektoriaus stebėtojams patvirtino, kad žiaurios permainos tęsis ir 2022 m.
The Economist
PASAULIS 2022. VERSLAS
Nauja strategija: kinų bendrovės tyliai didina savo pasaulinės rinkos dalį
Jei viskas klostysis pagal planą, 2022 m. Saro krašto žemėje Vokietijoje statybininkai pradės didžiulės baterijų gamyklos įrengimo darbus. Per metus 24 gigavatvalandžių (GWh) baterijų pagaminsianti gamykla bus ne tik viena didžiausių tokio tipo gamyklų Europoje – ji taps kinų baterijų gamintojų pasaulinės įtakos simboliu. Gamyklą statanti bendrovė „SVolt“ sparčiai didina užimamą rinkos dalį už Kinijos ribų. Panašiai kaip ir kelios kitos Kinijos grupės, tokios kaip BYD ir CATL. Tapti pasauliniais pramonės lyderiais yra svarbaus šalies vyriausybės plano dalis.
The Economist
PASAULIS 2022. VERSLAS
Reguliuotojų lenktynės: konkurencijos priežiūros institucijos ima energingai konkuruoti
Sutrikote? Tai ne jūsų kaltė. Priežiūros institucijos visame pasaulyje yra pradėjusios neįtikėtiną skaičių bylų dėl konkurencijos pažeidimų ir tyrimų prieš didžiąsias technologijų bendroves: „Amazon“, „Apple“, „Facebook“ („Meta“) ir „Google“ („Alphabet“). Kiekvienu atveju dėmesys atkreipiamas į skirtingą šio konglomerato sritį nuo „Apple“ programėlių parduotuvės iki „Google“ reklamos duomenų. Be to, kone kiekvieną dieną naujienų antraštės skelbia apie jau atliekamą ar pradėtą naują tyrimą.
The Economist
PASAULIS 2022
Kaip technologijos gali sustiprinti demokratiją
Taivano skaitmeninių technologijų ministrė Audrey Tang pasakoja, kiek daug naudos turi skaitmeninės erdvės, kuriose bendradarbiauja piliečiai, įmonės ir valdžia.
Verslas
PARTNERIAI
G. Landsbergis: Lietuva mato Singapūrą kaip tarpininką žengiant į Pietryčių Azijos rinkas
Lietuva mato Singapūrą kaip patikimą tarpininką žengiant į Pietryčių Azijos rinkas, sako šioje šalyje su verslo atstovais pirmadienį viešintis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
The Economist
PASAULIS 2022. VERSLAS
Atvira mobiliojo ryšio operatorių ateitis
„Rakuten Symphony“ vadovas Tareqas Aminas sako, kad atviraisiais standartais paremti ryšio tinklai gali padėti sumažinti sąnaudas, padidinti saugumą ir sustiprinti konkurenciją.
Pasaulis
PASIEKIMAI
„Apple“ tapo pirmąja JAV įmone, kurios rinkos vertė pasiekė 3 trln. JAV dolerių
„Apple“ pirmadienį tapo pirmąja JAV įmone, kurios rinkos vertė pasiekė 3 trln. JAV dolerių.
The Economist
PASAULIS 2022. SPECIALUSIS SKYRIUS
Kas toliau? Perspektyvios 2022-ųjų technologijos
Svaiginančiai greitai sukurtos ir pradėtos gaminti koronaviruso vakcinos priminė, kaip stipriai mokslas ir technologijos gali pakeisti pasaulį. Gali pasirodyti, kad naująja iRNR technologija grindžiamos vakcinos buvo sukurtos kone akimirksniu, bet iš tiesų jos gimė iš kelių dešimtmečių mokslinių tyrimų, prasidėjusių XX a. aštuntajame dešimtmetyje. Kaip sakoma technologijų sektoriuje, žaibiška sėkmė pasiekiama per daugybę metų. Tad į ką dar gali nukrypti scenos šviesos? Pristatome 22 perspektyvias technologijas, kurių derėtų neišleisti iš akių 2022-aisiais.
Verslas
TECHNOLOGIJOS
K. Fredriksenas: didžiausią technologijų naudą gauname tik bendradarbiaudami
„Jei dirbi izoliuotoje aplinkoje, užuot veikęs globaliu mastu, turi mažesnę rinką ir galiausiai tampi mažiau konkurencingas bei silpnesnis“, – tvirtino Kennethas Fredriksenas, „Huawei“ vykdomasis viceprezidentas Vidurio, Rytų ir Šiaurės Europos regione. Su juo IQ vyriausiasis redaktorius Ovidijus Lukošius kalbėjosi apie tai, kur krypsta pasaulinis technologijų verslas.
The Economist
TREČIOJI ŽVAIGŽDĖ
„Samsung Electronics“ nori dominuoti pažangiausių lustų gamyboje
Trečioji dinastijos iš Pietų Korėjos karta stoja prieš TSMC ir „Intel“. Ar jai gali pavykti?
ŽYMA
TECHNOLOGIJOS