Meniu
Prenumerata

šeštadienis, sausio 28 d.

Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis: šiuo metu sudėtingiausia padėtis yra prie Bachmuto Donecko srityje
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį sakė, kad šiuo metu „sudėtingiausia“ padėtis yra prie Bachmuto, praėjus kelioms dienoms po to, kai prorusiškos pajėgos paskelbė artėjančios prie šio rytinio miesto.
Kava su IQ
IŠSKIRTINIS INTERVIU
O. Zabužko: kas sakė V. Putinui, kad išliks būtent jo tauta?
Viena garsiausių Ukrainos rašytojų Oksana Zabužko įsitikinusi, kad jos šalis karą laimės. Su IQ apžvalgininke Liepa Žeromskaite ji narpliojo sudėtingą karo ir Ukrainos istorijos voratinklį.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis: Ukrainos pietuose atkovota daugiau kaimų
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį sakė, kad iš Rusijos pajėgų buvo atkovoti dar trys kaimai pietinėje Chersono srtyje.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Ukraina: per Rusijos smūgius prieš humanitarinę vilkstinę žuvo 25 žmonės
Per Rusijos smūgius civilių automobilių vilkstinei Ukrainos pietiniame Zaporižios regione, fronto linijoje, penktadienį žuvo mažiausiai 25 žmonės, paskelbė ukrainiečių pareigūnai.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis: strategiškai svarbus Rytų Ukrainos miestas Iziumas yra „išvaduotas“
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį patvirtino, kad Ukrainos kariai, tęsdami didelio masto kontrpuolimą šalies rytuose, iš Rusijos pajėgų visiškai atkovojo strategiškai svarbų Iziumo miestą.
Pasaulis
JK IR UKRAINA
Naujoji JK premjerė pažadėjo V. Zelenskiui visapusiškai remti Ukrainą
Naujoji Jungtinės Karalystės ministrė pirmininkė Liz Truss antradienį vos pradėjusi eiti pareigas paskambino Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui ir pažadėjo visapusiškai remti jo šalį, kovojančią su Rusijos agresija.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis: katastrofa Zaporižioje sukeltų pavojų visai Europai
Katastrofa Rusijos pajėgų kontroliuojamoje Zaporižios atominėje elektrinėje pietryčių Ukrainoje sukeltų pavojų visai Europai, pirmadienį perspėjo ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis smerkia „Amnesty International“ ataskaitą
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis aštriai sukritikavo žmogaus teisių gynimo organizaciją „Amnesty International“, kai ši apkaltino jo šalies pajėgas, kad kovodamos su Rusijos invazija jos pažeidžia tarptautinę teisę ir sukelia pavojų civiliams.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis kol kas neatleidžia SBU vadovo ir generalinės prokurorės
Ukrainos prezidento biuro patarėjas Andrijus Smyrnovas patikslino, kad šalies generalinė prokurorė Iryna Venediktova ir Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) vadovas Ivanas Bakanovas yra ne atleisti, o nušalinti, kol vyksta tyrimai.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Ukrainos prezidentas atleido du aukšto rango teisėsaugos pareigūnus
Krizė karo krečiamoje Ukrainoje sekmadienį dar labiau paaštrėjo, prezidentui Volodymyrui Zelenskiui paskelbus apie dviejų aukšto rango teisėsaugos pareigūnų atleidimą, tapusį didžiausiu vadovaujančių kadrų pakeitimu nuo Rusijos invazijos pradžios vasario pabaigoje.
Pasaulis
PARAMA UKRAINAI
Šveicarijoje prasideda konferencija dėl Ukrainos atstatymo
Dešimčių šalių ir organizacijų lyderiams pirmadienį susirinkus Šveicarijoje aptarti „Marshallo plano“ Ukrainai atstatyti, ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis įspėjo, kad laukia „išties didžiulis“ darbas.
Pasaulis
NARYSTĖ ES
Ukraina tikisi visų ES narių pritarimo jos kandidatūrai
Ukrainiečių pareigūnė, prižiūrinti šalies pastangas įstoti į Europos Sąjungą, trečiadienį sakė, jog yra „100 procentų“ įsitikinusi, kad visos 27 bloko šalys narės per šios savaitės viršūnių susitikimą pritars kandidatės statuso suteikimui Ukrainai.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis: mūšio už Donbasą baigtis nulems karo eigą
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį sakė, kad apginti Donbasą yra „gyvybiškai svarbu“, nes šio mūšio baigtis nulems viso karo eigą.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis: Rusija tebesijaučia esanti per stipri, kad derėtųsi dėl karo Ukrainoje
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį pareiškė, kad Rusija nelinkusi derėtis dėl karo užbaigimo, nes tebesijaučia esanti stipri.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis atmeta Ukrainos grūdų tranzito per Baltarusiją galimybę
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad jo šalis negali svarstyti galimybės eksportuoti grūdus geležinkeliais per Baltarusiją į uostus prie Baltijos jūros.
ŽYMA
VOLODYMYRAS ZELENSKIS