Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gegužės 30 d.


58 proc. Rusijos gyventojų mano, kad Leniną reikia palaidoti
BNS
(AP nuotr.).

Daugiau kaip pusė rusų įsitikinę, kad buvusio šalies lyderio Vladimiro Lenino balzamuotus palaikus reikia palaidoti, naujienų agentūra „Interfax“ trečiadienį citavo Jurijaus Levados analitinio centro atliktos apklausos rezultatus.

Iš 1,6 tūkst. apklaustųjų 32 proc. siūlo 1917-ųjų bolševikų revoliucijos vadą palaidoti prie Kremliaus sienos, o 26 proc. – Sankt Peterburge esančiose Volkovo kapinėse. Beveik trečdalis respondentų – 31 proc. – mano, kad V.Lenino palaikus reikėtų palikti mauzoliejuje, o 11 proc. apklaustųjų neturėjo nuomonės šiuo klausimu. Minėta apklausa buvo atliekama nuo kovo 31 iki balandžio 3 dienos 137 miestuose iš 48 Rusijos regionų. Be to, 79 proc. rusų prieštarautų V.Lenino paminklų nuvertimui, o 14 proc. respondentų mano, kad paminklai šiam asmeniui nereikalingi. Paprašyti įvertinti V.Lenino vaidmenį šalies istorijoje 26 proc. rusų sakė, kad jo, kaip lyderio, atminimas išliks, bet jo keliu niekas nebeis. Dar 23 proc. žmonių pažymėjo, kad jis vedė šalį pažangos ir teisingumo keliu, o 21 proc. respondentų mano, kad jo idėjas iškraipė pasekėjai. Kas penktas apklaustasis yra įsitikinęs, kad V.Leninas „stengėsi remtis geriausiais ketinimais ir žmonių viltimis, kad vestų juos į šviesią ateitį“. Kita vertus, 15 proc. respondentų mano, kad V.Leninas nuvedė šalį klaidingu keliu, tapusiu daugelio nelaimių ir bėdų priežastimi. Dar 11 proc. apklaustųjų teigė, kad jis klydo dėdamas lūkesčius į revoliuciją ir komunizmą.
Kita vertus, 15 proc. respondentų mano, kad V.Leninas nuvedė šalį klaidingu keliu, tapusiu daugelio nelaimių ir bėdų priežastimi. Dar 11 proc. apklaustųjų teigė, kad jis klydo dėdamas lūkesčius į revoliuciją ir komunizmą.
Žmonių, teigiamai vertinančių V.Lenino indėlį į Rusijos istoriją, nuo 2006-ųjų padaugėjo nuo 40 iki 56 procentų. Neigiamai jo indėlį vertina 22 proc. apklaustųjų. 2006-aisiais šis rodiklis buvo 36 procentai. Beveik ketvirtadalis respondentų negalėjo įvertinti jo indėlio šalies istorijoje. Kaip parodė apklausos rezultatai, 35 proc. rusų įsitikinę, kad po 40-50 metų V.Leniną prisimins tik istorikai. Ketvirtadalis apklaustųjų teigė, kad ateityje šis asmuo bus prisimenamas kaip sovietinės valstybės įkūrėjas, o dar 20 proc. sakė, kad prisimins jį kaip vadą, kuris rūpinosi darbininkų interesais. Dar 12 proc. respondentų teigė, kad po kelių dešimtmečių V.Leninas bus prisimenamas kaip didingas mąstytojas, teisingai numatęs ateitį. Šių metų balandžio 22 dieną bus minimos 147-osios V.Lenino gimimo metinės. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 04 19 14:11
Spausdinti