Meniu
Prenumerata

sekmadienis, balandžio 21 d.


HIBRIDINIS KARAS
A. Baerbock: pasiklausymo skandalas yra V. Putino hibridinio karo dalis
ELTA
kremlin.ru
Vladimiras Putinas.

Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock nutekintų Bundesvero kariškių pokalbių skandalą pavadino Rusijos prezidento Vladimiro Putino hibridinio karo dalimi. Įvykiai rodo, „kad Rusijos karas vykdomas ne tik bombomis, raketomis, dronais ir baisiais išpuoliais prieš civilius gyventojus Ukrainoje“, sakė ji antradienį Sarajeve susitikusi su Bosnijos ir Hercegovinos diplomatijos vadovu Elmedinu Konakovičiu. Tai esą ir „hibridinis karas, kuris yra ir naratyvų karas“.

V. Putinas savo hibridiniu karu taip pat siekia „destabilizuoti kitas Europos šalis“, įspėjo A. Baerbock. „Todėl labai svarbu, kad nenuvertintume visų hibridinio karo aspektų“, – pridūrė ji. Kiekviena šalis, pasak ministrės, turi daryti viską dėl savo vidaus saugumo ir kibernetinio saugumo. Tas pats esą pasakytina ir apie išorės saugumą.

Penktadienį Rusija paskelbė Vokietijos gynybos pareigūnų pokalbio garso įrašą, kuriame aukšto rango karinių oro pajėgų karininkai aptarinėjo jautrią temą: teorines vokiečių sparnuotųjų raketų „Taurus“ dislokavimo Ukrainoje galimybes.

Rusijos hibridinio karo, kuriuo siekiama destabilizacijos, sudedamosios dalys, be kita ko, yra tikslinga dezinformacija, kibernetinės atakos ir politinės įtakos darymas.

2024 03 05 13:49
Spausdinti