Meniu
Prenumerata

penktadienis, liepos 12 d.


JAV PAGALBA UKRAINAI
A. Blinkenas V. Zelenskiui: JAV karinė pagalba jau pakeliui
BNS
Scanpix
V. Zelenskis ir A. Blinkenas prieš susitikimą Kyjive.

JAV karinė pagalba Ukrainai jau pakeliui ir realiai pakeis padėtį mūšio lauke, antradienį lankydamasis Kyjive sakė amerikiečių valstybės sekretorius Antony Blinkenas.

„Pagalba jau pakeliui ir tai realiai pakeis [kovą] su Rusijos agresija mūšio lauke“, – sakė A. Blinkenas ukrainiečių prezidentui Volodymyrui Zelenskiui, prasidedant jų susitikimui. Tuo metu V. Zelenskis išreiškė norą prie Charkivo pastatyti dvi oro gynybos sistemas „Patriot“.

Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius antradienio rytą atvyko į Kyjivą iš anksto neskelbto vizito, kurio tikslas – patikinti ukrainiečius, kad JAV ir toliau juos rems ir tieks ginklus, kol Rusija bombarduoja šiaurės rytinį Charkivo regioną.

Šis vizitas suengtas praėjus kelioms savaitėms po to, kai JAV Kongresas po ilgus mėnesius trukusių politinių ginčų pagaliau patvirtino 61 mlrd. dolerių (57,3 mlrd. eurų) finansinės pagalbos Ukrainai paketą, numatantį labai reikalingos ginkluotės šalies pajėgoms.

Tikimasi, kad pagalba bus teikiama sparčiau, Vašingtonui siekiant atsigriebti už prarastus mėnesius, kol Kongresas stengėsi susitarti dėl pagalbos.

2024 05 14 12:46
Spausdinti