Meniu
Prenumerata

penktadienis, gruodžio 9 d.


MIGRANTAI
A. Merkel prašo V. Putino panaudoti savo įtaką Minskui sprendžiant migrantų krizę
BNS
Scanpix
A. Merkel ir V. Putinas per susitikimą Maskvoje rugpjūtį.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel paskambino Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui ir paprašė jo panaudoti savo įtaką, kad Baltarusija sustabdytų „nežmonišką“ neteisėtos migracijos pavertimą ginklu, trečiadienį pranešė jos atstovas.

„Ji pabrėžė, kad Baltarusijos režimo vykdomas migrantų pavertimas ginklu yra nežmoniškas ir nepriimtinas, ir paprašė prezidento Putino pasinaudoti savo įtaka Minsko režumui“, kad tai liautųsi, socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Steffenas Seibertas.

Rusija yra artima Baltarusijos vyriausybės sąjungininkė, o Vokietiją dažnai renkasi migrantai, atvykstantys į Europos Sąjungą.

Tuo metu Rusijos prezidentas per pokalbį su A. Merkel pasiūlė, kad problemas, kylančias dėl situacijos Baltarusijos, Lenkijos ir Lietuvos pasienyje, tiesiogiai aptartų Europos Sąjungos šalys ir Minskas.

„Rusijos prezidentas pasiūlė pradėti diskusiją apie iškilusias problemas per tiesioginius ES valstybių narių atstovų kontaktus su Minsku“, – sakoma Kremliaus spaudos tarnybos pranešime.

Jame pažymima, kad V. Putino ir A. Merkel pokalbio metu „išsamiai išnagrinėta situacija dėl pabėgėlių prie Baltarusijos sienų su ES šalimis“.

„Buvo išreikštas susirūpinimas dėl humanitarinių migracijos krizės padarinių“, – sakoma Kremliaus pranešime.

V. Putinas ir A. Merkel sutarė pratęsti pokalbį šia tema, pažymėjo spaudos tarnyba.

A. Merkel biuro pranešime sakoma, kad trečiadienio pokalbis įvyko kanclerės iniciatyva.

Kritikai Vakaruose jau keli mėnesiai kalba, kad Baltarusijos autoritariškasis lyderis Aliaksandras Lukašenka vilioja migrantus iš Artimųjų Rytų į savo šalį, o tada siunčia juos per sieną į ES, taip keršydamas už bloko sankcijas.

Tūkstančiai migrantų pastaraisiais mėnesiais kirto ar bandė kirsti Baltarusijos sienas su Lietuva, Latvija ir Lenkija.

Šimtai migrantų šaltu oru yra įstrigę prie Baltarusijos ir Lenkijos sienos, kur abiem šalims dislokavus karių baiminamasi konfrontacijos.

Trečiadienį Lietuvoje įsigaliojo nepaprastoji padėtis pasienyje su Baltarusija. Ji įvesta baiminantis naujo neteisėtų migrantų antplūdžio.

Įtampa tarp Briuselio ir Minsko smarkiai augo nuo praėjusių metų rugpjūčio, kai A. Lukašenka ėmėsi griežtomis priemonėmis slopinti antivyriausybinius protestus, kilusius po suklastotais vadinamų rinkimų.

ES dėl protestų Baltarusijoje slopinimo įvedė virtinę sankcijų Minskui, o dėl dabartinės migrantų krizės svarsto naujas priemones.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 11 10 13:39
Spausdinti