Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, rugpjūčio 18 d.


RUSIJOS ATEITIS
A. Motylis: Rusija turi būti deputinizuota ir suskaldyta
Evaldas Labanauskas
Asmeninis archyvas
A. Motylis.

„Nors Rusija be Vladimiro Putino ir be fašizmo būtų geresnė, nei dabar yra, net ir tokiu atveju ji išliktų destabilizuojanti revizionistinė ir agresyvi jėga Eurazijoje. Todėl vienintelis tvarus sprendimas – išskaidyti Rusiją“, – IQ teigė Alexanderis Motylis, JAV Rutgerso-Newarko universiteto politikos mokslų profesorius. SSRS, Rusijos ir Ukrainos ekspertas tiki, kad taip ir įvyks Kremliui pralaimėjus karą Ukrainoje. IQ biuro Briuselyje vadovas Evaldas Labanauskas teiravosi, kaip tai įvyks ir kokia turėtų būti nauja Europos saugumo struktūra.

– Savo komentare „Rytų Europa: tarp plaktuko ir priekalo“, publikuotame įtakingame Briuselio leidinyje EUobserver.com, drąsiai pareiškėte, kad vienintelis būdas užtikrinti ilgalaikę taiką Europoje – Rusija turi suskilti. Gal galite plačiau paaiškinti šią mintį ir kaip priėjote prie šios išvados, kuri daugeliui Vakarų politikų tikriausiai kelia šiurpą?

– Karas prieš Ukrainą aiškiai parodė, kad problema nėra tik V. Putinas ir jo sukurtas fašistinis režimas. Tai yra ir pati Rusija. Kalbant konkrečiai, jos politinė kultūra, jos imperialistinės aspiracijos, jos genocido rėmimas, jos dydis, galiausiai geopolitinė padėtis tarp Europos ir Azijos, jos ginkluotė ir karinės pajėgos.

Nors Rusija be V. Putino ir be fašizmo būtų geresnė, nei dabar yra, net ir tokiu atveju ji išliktų destabilizuojanti revizionistinė ir agresyvi jėga Eurazijoje. Todėl vienintelis tvarus sprendimas – išskaidyti Rusiją.

2022 06 23 06:45
Spausdinti