Meniu
Prenumerata

trečiadienis, birželio 29 d.


RUSIJA
A. Navalno artimieji prašo EŽTT skubiai reaguoti į draudimą išvežti jį iš Omsko ligoninės
BNS

Rusijos opozicijos veikėjo Aleksejaus Navalno giminaičiai ir šalininkai kreipsis į Europos Žmogaus Teisių Teismą (EŽTT) dėl trukdymo pervežti jį iš Omsko ligoninės į kitą medicinos įstaigą, penktadienį pranešė jo atstovė Kira Jarmyš.

„Kreipiamės į EŽTT su pareiškimu dėl skubių laikinųjų apsaugos priemonių... Reikalaujame uždrausti Rusijos Federacijos valdžiai trukdyti pervežti Navalną į medicinos įstaigą. Pervežimo vilkinimas gali nulemti nepataisomą žalą gyvybei ir sveikatai“, – tviteryje parašė K. Jarmyš.

Tuo metu iš Niurnbergo Vokietijoje A. Navalnui pervežti atskridęs lėktuvas nutūpė Omsko oro uoste, naujienų agentūrai „Interfax“ nurodė oro uosto informacijos tarnyba.

Anksčiau penktadienį K. Jarmyš paskelbė, kad ligoninė atsisako leisti pervežti A. Navalną.

„Mūsų suorganizuotas lėktuvas Aleksejui evakuoti turi nutūpti po valandos. Draudimas pervežti Navalną – tai pasikėsinimas į jo gyvybę... Visi būtini dokumentai paduoti. Giminaičio pareiškimas, klinikos Vokietijoje sutikimas priimti, dokumentai dėl pervežimo. Ligoninės sprendimas nepaaiškinamas ir siaubingas“, – rašė ji.

A. Navalnas, 44 metų teisininkas ir kovos su korupcija aktyvistas, vienas balsingiausių Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikų, ketvirtadienį buvo hospitalizuotas Sibiro mieste Omske, kai skrydžio iš Tomsko į Maskvą metu prarado sąmonę, o lėktuvas buvo priverstas skubiai nusileisti.

K. Jarmyš ketvirtadienį sakė, kad A. Navalnas nuo ryto nieko nevalgė, tik išgėrė arbatos, kurios nusipirko Tomsko oro uoste. Ji kėlė prielaidą, kad aktyvistas galėjo būti apnuodytas.

Šiuo metu A. Navalnas yra komos būsenos, jam prijungtas dirbtinio plaučių ventiliavimo aparatas. Pasak medikų, pervežimas gali būti pavojingas jo gyvybei.

Prieštaringos žinios

Omsko ligoninės, kur A. Navalnas gydomas, vyriausiojo gydytojo pavaduotojas Anatolijus Kaliničenka šiandien pareiškė, kad medikai dar neaptiko jokių Rusijos opozicijos lyderio apnuodijimo įrodymų.

„Kol kas jokių nuodų neaptikta kraujyje ir šlapime, nėra jokių jų buvimo pėdsakų“, – tvirtino medikas, dar pridūręs, kad A. Navalno būklė tebėra „nestabili“.

Tuo metu A. Navalno Kovos su korupcija fondo (FBK) direktorius Ivanas Ždanovas žurnalistams anksčiau penktadienį pranešė, kad policija esą aptiko kažkokios „mirtinos medžiagos“, pavojingos ne tik pačiam opozicionieriui, bet ir aplinkiniams.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 21 11:16
Spausdinti