Meniu
Prenumerata

sekmadienis, balandžio 21 d.


A. NAVALNO LAIDOTUVĖS
A. Navalno komanda per laidotuves tikisi gausių Rusijos pajėgų, bet vis tiek ragina žmones dalyvauti
ELTA
Scanpix
Aleksejus Navalnas.

Kalėjime mirusio Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno komanda paragino žmones penktadienį atvykti į opozicionieriaus gedulo ceremoniją ir laidotuves Maskvoje – nepaisant tikėtinų gausių policijos pajėgų.

Gedulo ceremonija cerkvėje numatyta 14.00 val. vietos laiku (12.00 val. Vidurio Europos laiku). Tada po dviejų valandų A. Navalnas turėtų būti laidojamas Borisovo kapinėse, pranešė jo atstovė Kira Jarmyš. Anot jos, turėtų atvykti visi, kuriems A. Navalno politinis darbas kažką reiškė. Nuo Marjino Dievo Motinos ikonos cerkvės „Numalšink mano liūdesį“ iki kapinių pėsčiomis yra 28 minutės kelio.

A. Navalno komanda ketina tiesiogiai internete skelbti apie gedulo ceremoniją pietrytiniame Marjino rajone bei laidotuves ir patarė žmonėms atvykti anksčiau. Tikimasi gausių saugumo pajėgų – ir baiminamasi, kad uniformuoti pareigūnai gali užtverti kelią A. Navalno šalininkams. Ir A. Navalno našlė Julija Navalnaja išplatino raginimą atvykti atsisveikinti su opozicionierumi.

A. Navalno motina Liudmila Navalnaja sūnaus kūną atgavo tik praėjusį šeštadienį. Ji nesutiko su institucijų reikalavimu palaidoti jį slapta.

Praėjusiomis dienomis A. Navalno komanda ieškojo vietos gedulo ceremonijai ir skundėsi, kad Rusijos institucijos tam trukdo. Pagal rusų stačiatikių papročius mirusysis paprastai laidojamas praėjus trims dienoms po mirties, o kūnas prieš tai šarvojamas atvirame karste, kad gedintieji galėtų atsisveikinti.

Tačiau salė tokiam atsisveikinimui su A. Navalnu nebuvo skirta, rašė Ivanas Ždanovas, A. Navalno įsteigto kovos su korupcija fondo direktorius.

Oficialiais duomenimis, 47-erių A. Navalnas mirė vasario 16 d, kalėjime Arktyje.

2024 02 29 17:52
Spausdinti