Meniu
Prenumerata

sekmadienis, balandžio 21 d.


RUSIJA
A. Navalno motina: Rusija spaudžia sūnų palaidoti slapta
BNS
Scanpix
L. Navalnaja.

Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno motinai Liudmilai ketvirtadienį leista morge pamatyti mirusio sūnaus palaikus, tačiau moteris teigia, kad pareigūnai ją spaudžia opozicionierių palaidoti slapta.

L. Navalnaja pasakojo, kad praėjus kelioms dienoms po to, kai jai buvo atsisakyta leisti pamatyti sūnaus kūną, ji buvo atvežta į morgą Salecharde, kuris yra arčiausiai Arkties kalėjimo esantis miestas.

„Vakar vakare jie slapta nuvežė mane į morgą, kur man parodė Aleksejų“, – sakė ji socialiniuose tinkluose paskelbtame vaizdo įraše.

A. Navalno motina pridūrė, kad pareigūnai ją spaudžia surengti slaptas sūnaus laidotuves be galimybės atsisveikinti.

„Jie mane šantažuoja, kelia sąlygas, kur, kada ir kaip palaidoti Aleksejų. Tai neteisėta“, – nurodė Liudmila Navalnaja.

„Jie nori, kad tai būtų padaryta slapta“, – pridūrė ji.

„Jie nori nuvesti mane į kapines prie šviežio kapo ir pasakyti: Čia guli tavo sūnus. Aš tam nepritariu“, – teigė L. Navalnaja.

Išplatintame vaizdo įraše L. Navalnaja nurodė, kad tyrėjai jai grasino.

„Žiūrėdami man į akis, jie pasakė, kad jei nesutiksiu su slaptomis laidotuvėmis, jie ką nors padarys su mano sūnaus kūnu (...) Prašau, kad sūnaus kūnas būtų nedelsiant atiduotas man“, – pareiškė ji.

Apie A. Navalno mirtį atokiame kalėjime Arktyje, kur 47 metų vyras atlikinėjo 19 metų laisvės atėmimo bausmę, buvo paskelbta penktadienį.

2024 02 22 20:39
Spausdinti