Meniu
Prenumerata

pirmadienis, spalio 2 d.


RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
Ant rusų pastatyto Krymo tilto įvykus sprogimams sustabdytas eismas
BNS
Scanpix
Krymo tiltas.

Ant rusų pastatyto Krymo tilto įvykus sprogimams, pirmadienį juo sustabdytas eismas, pranešė pareigūnai ir žiniasklaida.

Rusijos aneksuotam Krymui Maskvos primestas gubernatorius anksti pirmadienį paskelbė apie tilto uždarymą, tačiau nenurodė priežasties.

Rusijos Krasnodaro regiono, esančio rytinėje tilto dalyje, sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad per neįvardytą nelaimingą atsitikimą ant tilto žuvo du žmonės, o jų dukra buvo sužeista.

Tiltas jungia 2014-aisiais Rusijos nuo Ukrainos atplėštą ir aneksuotą Krymą su Rusijos Krasnodaro regionu ir yra gyvybiškai svarbi jungtis rusų karių Ukrainoje aprūpinimui.

„Krymo tiltu sustabdytas eismas: 145-osios atramos nuo Krasnodaro teritorijos rajone įvyko nenumatytas atvejis“, – per „Telegram“ paskelbė Maskvos primestas Krymo gubernatorius Sergejus Aksionovas.

„Teisėsaugos agentūros ir visos atitinkamos tarnybos dirba (...) Imamasi priemonių situacijai suvaldyti“, – pridūrė jis.

Daugiau detalių gubernatorius nepateikė.

Žiniasklaidos pranešimuose teigiama, kad vietos gyventojai prieš aušrą girdėjo sprogimus.

„Telegram“ kanalas „Baza“, turintis ryšių su Rusijos saugumo tarnybomis, paskelbė nuotraukų, kuriose matyti nukentėjusi viena tilto važiuojamosios dalies juosta ir sudaužytas juodas automobilis, kituose kanaluose plinta filmuota medžiaga, kurioje matyti suniokota tilto dalis.

Pirmadienio rytą pranešta, kad geležinkelio eismas tiltu atnaujintas.

Rusijos primesti pareigūnai kaltina Ukrainos pajėgas atakavus tiltą.

Rusijos Nacionalinis kovos su terorizmu komitetas incidentą ant Krymo tilto pavadino teroro aktu

Krymo tiltą 3 val. 5 min. atakavo du Ukrainos bepiločiai vandens aparatai, tvirtina komitetas.

Jis taip pat patvirtino, kad žuvo du suaugusieji ir buvo sužeistas vaikas.

Ukrainos karinės žvalgybos departamento atstovas Andrijus Jusovas pirmadienį atsisakė komentuoti šį incidentą, bet sakė: „Pusiasalį rusai naudoja kaip didelį logistikos centrą, per kurį perkeliamos pajėgos ir turtas giliai į Ukrainos teritoriją. Žinoma, bet kokios logistinės problemos okupantams kelia papildomų sunkumų.“

2022 metų spalį tiltas buvo apgadintas ant jo sprogus sunkvežimiui su sprogmenimis. Maskva dėl šios atakos kaltino Ukrainą, bet ši atsakomybę neigia.

2023 07 17 10:28
Spausdinti