Meniu
Prenumerata

antradienis, birželio 18 d.


MIGRACIJA JAV
Atstovų Rūmai dėl krizės pasienyje balsavo už tai, kad būtų surengta apkalta JAV vidaus saugumo sekretoriui
ELTA
Scanpix
Nelegalių migrantų vaikas atsiklaupęs prašo Teksaso Nacionalinės gvardijos kareivio įleisti į JAV.

Respublikonų kontroliuojami Atstovų Rūmai antradienį balsavo už tai, kad būtų surengta apkalta JAV prezidento Joe Bideno imigracijos reikalų vadovui – tai kelis mėnesius trukusių atakų prieš demokratų administraciją kulminacija, respublikonams siekiant paversti sienų saugumą svarbiu klausimu lapkritį vyksiančiuose rinkimuose.

Konservatyvių pažiūrų politikai Atstovų Rūmuose kaltina vidaus saugumo sekretorių Alejandro Mayorkasą dėl neteisėtų atvykėlių iš Meksikos antplūdžio, kurį jie yra pavadinę „humanitarine katastrofa“. Įstatymų leidėjai priėmė du straipsnius, kuriuose A. Mayorkasas kaltinamas „sąmoningu ir sisteminiu atsisakymu“ vykdyti imigracijos įstatymą ir „visuomenės pasitikėjimo pažeidimu“. Taip jis tapo pirmuoju per beveik 150 metų vyriausybės sekretoriumi, kuriam buvo inicijuota apkalta.

Tai buvo antras respublikonų lyderių bandymas surengti apkaltą A. Mayorkasui. Praėjusią savaitę žlugo pirmoji apkalta, nes buvo netinkamai įvertintas abiejose pusėse dalyvausiančių įstatymų leidėjų skaičius ir respublikonai pralaimėjo tik vienu balsu. Antradienį surengtame pakartotiniame balsavime balsai pasiskirstė panašiai, tačiau lemiamu tapo respublikonų daugumos Atstovų Rūmuose vadovo Steve‘o Scalise‘o, kuris pastaruoju metu gydosi vėžį, grįžimas.

X („Twitter“)
Alejandro Mayorkasas.

„Kadangi šis sekretorius atsisako atlikti darbą, kuriam jį patvirtino Senatas, Atstovų Rūmai turi imtis veiksmų“, – pareiškė Atstovų Rūmų pirmininkas Mike‘as Johnsonas.

J. Bidenas iš karto sukritikavo respublikonus dėl, anot jo, „akivaizdaus Konstitucijai prieštaraujančio šališkumo akto, kurio taikinyje atsidūrė garbingas valstybės tarnautojas, siekiant žaisti nereikšmingus politinius žaidimus“.

„Toliau sieksime realių sprendimų iššūkiams, su kuriais susiduria amerikiečiai, o Atstovų Rūmų respublikonai turi apsispręsti, ar prisijungti prie mūsų sprendžiant problemą, ar toliau žaisti su siena susijusius politinius žaidimus“, – pridūrė jis.

Šis rezultatas neturi precedento, nes Atstovų Rūmai praeityje yra surengę apkaltą tik vienam vyriausybės pareigūnui – karo sekretoriui Williamui Belknapui 1876-aisiais. Toks žingsnis buvo žengtas dėl rimtų kaltinimų korupcija, o ne dėl nesutarimų politikos klausimais.

Apkalta vertinamas kaip politinis kaltinimų pateikimo atitikmuo. Visgi ši priemonė yra iš esmės simbolinė, nes A. Mayorkasą beveik neabejotinai išteisins demokratų kontroliuojamas Senatas.

Balsavimas buvo surengtas tuo metu, kai Atstovų Rūmai ir Senatas nesutaria dėl didėjančios neteisėtos imigracijos pažabojimo.

2024 02 14 08:42
Spausdinti