Meniu
Prenumerata

trečiadienis, gegužės 22 d.


STICHINĖS NELAIMĖS
Audros ir gaisrai Italijoje pareikalavo penkių gyvybių, Graikijoje – trijų
ELTA
Scanpix
Audros padariniai Milane.

Italiją ištikus smarkioms audroms ir miškų gaisrams, antradienį šalyje buvo aptikti mažiausiai penki žuvę žmonės.

Manoma, kad labiausiai paveiktuose regionuose vyriausybė gali paskelbti nepaprastąją padėtį.

Premjerė Giorgia Meloni nurodė, kad šiaurinę Italijos dalį užklupusios audros „tragiškai“ pražudė du žmones, įskaitant 16-metę paauglę – šiai stovyklaujant netoli Brešos miesto ant jos palapinės užvirto medis. Pirmadienį Lisonės mieste į šiaurę nuo Milano virstantis medis taip pat pareikalavo vidutinio amžiaus moters gyvybės.

Milano gyventojai pranešė, kad ankstų antradienį mieste būta smarkių liūčių ir krušos, dėl kurių tvino gatvės ir virto medžiai. Pareigūnai informavo, kad miesto elektros energijos tinklui buvo padaryta didelė žala. Ugniagesiai tvirtino, kad situacija yra „labai rimta“.

Kol šalies šiaurę skalavo lietūs, pietinėje dalyje tęsėsi karščiai – Sicilijos rytuose esančiame Katanijos mieste termometrų stupeliai pirmadienį buvo pakilę iki 47,6 laipsnio Celsijaus. Antradienio vakarą žiniasklaida skelbė, kad liepsnų sunaikintame name buvo aptikti dviejų į aštuntą dešimtį įkopusių žmonių palaikai, o dar viena 88-erių moteris buvo aptikta netoli Sicilijos Palermo miesto.

Sicilijos regiono prezidentas Renatas Schifanis tvirtino, kad planuoja paprašyti vyriausybės saloje paskelbti nepaprastąją padėtį.

Vienas iš miškų gaisrų buvo priartėjęs prie Palermo oro uosto. Dėl šios priežasties objektas antradienio rytą buvo kelioms valandoms uždarytas.

Italijos civilinės gynybos ministras Nello Musumeci antradienį pareiškė, kad šalis išgyvena „vieną sudėtingiausių dienų per pastaruosius kelis dešimtmečius“.

Graikijoje siaučiant miškų gaisrams žuvo trys žmonės

Graikijoje siautėjantys miškų gaisrai antradienį atnešė pirmąsias mirtis: sudužus gaisrų gesinimo lėktuvui, žuvo du pilotai, o trečias žmogus buvo rastas negyvas, nesiliaujamai plintant liepsnoms.

Graikijos priešgaisrinė tarnyba pranešė, kad „Canadair“ lėktuvas nukrito į griovį netoli tos vietos, kur sekmadienį kilo gaisras. Valstybinės televizijos ERT filmuotoje medžiagoje matėsi, kaip lėktuvas užkliudė medį, nukrito nosimi žemyn ir sprogo.

Pilotai buvo Graikijos oro pajėgų nariai, o Gynybos ministerija pranešė paskelbusi trijų dienų gedulą. „Jie žuvo, gelbėdami gyvybes“, – sakoma Graikijos ministro pirmininko Kyriakoso Mitsotakio pareiškime.

Pasak Graikijos policijos atstovės spaudai Konstantinos Dimoglidou, dar vienas vyras buvo rastas negyvas ir „reikės atlikti DNR testą, kad būtų galima patvirtinti, ar tai nuo sekmadienio dingęs piemuo".

Graikijos ugniagesiai ir toliau kovoja su gaisrais: trys dideli gaisrų frontai siaučia turistinėse Rodo, Korfu ir Eubojos salose, dar keli kiti gaisrai aktyvūs kitur šalyje.

Civilinės saugos ministerija trečiadienį perspėjo apie „ekstremalų gaisrų pavojų“ šešiuose iš 13 šalies regionų.

2023 07 26 09:05
Spausdinti