Meniu
Prenumerata

trečiadienis, gegužės 29 d.


„TIKTOK“
Australija uždraudžia „TikTok“ vyriausybės įrenginiuose
BNS
Unsplash

Australija antradienį paskelbė uždrausianti „TikTok“ vyriausybės įrenginiuose, taip prisidėdama prie vis gausesnio Vakarų šalių, kurios dėl grėsmių nacionaliniam saugumui imasi priemonių prieš šią kinams priklausančią programėlę, būrio.

Generalinis prokuroras Markas Dreyfusas sakė, kad sprendimas buvo priimtas patarus šalies žvalgybos agentūroms ir bus įgyvendintas, kai tik bus įmanoma.

Australija yra paskutinė „Penkių akių“ (Five Eyes) žvalgybos aljanso narė, uždraudžianti itin populiarią dalijimosi vaizdo įrašais programėlę vyriausybėje – kitos aljanso narės JAV, Jungtinė Karalystė, Kanada ir Naujoji Zelandija tai padarė anksčiau.

Panašius sprendimus taip pat yra priėmę Prancūzija, Nyderlandai, Europos Komisija.

Kibernetinio saugumo ekspertai įspėja, kad daugiau kaip milijardą vartotojų turinčia „TikTok“ galima naudotis renkant duomenis ir kad vėliau šie duomenys gali būti perduodami Kinijos vyriausybei.

„TikTok“ yra pareiškusi, kad tokių draudimų pirminė priežastis yra ksenofobija, bet pernai gruodį pripažino, kad turėjo surinktų duomenų apie vartotojus siekdama šnipinėti žurnalistus.

Naudojantis šia programėle dalijamasi trumpais linksmais vaizdo įrašais; jos populiarumas pastaraisiais metais smarkiai išaugo.

Daug vyriausybių iš pradžių siekė naudoti „TikTok“ kaip būdą užmegzti ryšį su jaunesniais žmonėmis, sunkiau pasiekiamais per tradicinius žiniasklaidos kanalus.

Anksčiau šiais metais Australijos vyriausybė paskelbė, jog dėl susirūpinimo saugumu šalins iš politikų biurų kinų gamybos stebėjimo kameras.

2023 04 04 09:22
Spausdinti