Meniu
Prenumerata

antradienis, sausio 31 d.


COVID-19
B. Johnsoną įtraukė skandalas dėl Kalėdų vakarėlio
BNS
Scanpix
B. Johnsonas.

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas ketvirtadienį sulaukė politinio pasipriešinimo naujiems suvaržymams dėl COVID-19 ir visuomenės pasipiktinimo galimai pažeidžiant karantino taisykles pernai surengta Dauningo gatvės Kalėdų švente.

Kai kurie B. Johnsono valdančiosios Konservatorių partijos nariai atvirai reiškė nepritarimą naujoms jo gairėms dirbti iš namų ir privalomų skiepų „pasų“ perspektyvai.

Tačiau kritiką naujosioms priemonėms, vadinamoms prieštaringomis, nes jis neapribojo socialinių kontaktų Kalėdų laikotarpiu, stelbia augantis pyktis dėl praėjusių metų skandalo.

Trečiadienį viena iš jo aukšto rango patarėjų bendravimui su žiniasklaida atsistatydino pasirodžius vaizdo įrašui, kuriame padėjėjai juokauja apie pernai gruodžio 18 dieną jo biure surengtą šventę.

Tuo metu socialinių susibūrimų dalyvių skaičius buvo ribojamas, buvo draudžiama bendrauti žmonėms iš skirtingų namų ūkių, tad milijonai britų turėjo atšaukti savo Kalėdų planus.

Savaitę buvo neigiama, kad toks vakarėlis įvyko, o tada B. Johnsonas paskelbė apie vidaus tyrimą, bet tvirtino, jog jam buvo pasakyta, kad taisyklės nebuvo pažeistos.

Tačiau pasirodo vis naujų pranešimų apie kitus socialinius susibūrimus prieš praėjusių metų Kalėdas, įskaitant susibūrimą Konservatorių partijos būstinėje, kur buvo vartojamas alkoholis.

Kelios greit atliktos apklausos rodytų, jog dauguma britų dabar galvoja, kad B. Johnsonas turėtų atsistatydinti, o paprastai jo atžvilgiu draugiškai nusiteikę laikraščiai piktinasi ministru pirmininku.

„Darykit, kaip liepiu... Ne kaip Kalėdas švenčiu“, – skelbė antraštė pirmajame „The Sun“ puslapyje. Pastarųjų dviejų dienų antraštes šis bulvarinis leidinys pavadino „istorinio masto siaubo šou“.

„Neikite į darbą, bet eikite į šventes“, – pasišaipydamas iš naujųjų rekomendacijų parašė „The Daily Telegraph“. Šiame laikraštyje B. Johnsonas anksčiau yra dirbęs.

Vienas šio dešiniojo sparno laikraščio skiltininkas net paklausė, ar ši saga pranašauja prieš dvejus metus užtikrintai rinkimus laimėjusio „Boriso pabaigos pradžią“.

Interneto svetainė „Politico“ nenurodydama pavardžių citavo „žinomus“ konservatorius, sakiusius, kad trečiadienis buvo „politiškai blogiausia“ B. Johnsono diena nuo darbo ministro pirmininko poste pradžios.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 12 09 16:15
Spausdinti