Meniu
Prenumerata

sekmadienis, balandžio 21 d.


IZRAELIO SPRENDIMAS
B. Netanyahu neketina atsisakyti sausumos operacijos Rafoje
ELTA
YouTube
Izraelio ministras pirmininkas Benyaminas Netanyahu.

Izraelio ministras pirmininkas Benyaminas Netanyahu patvirtino, kad nepasiduos JAV spaudimui atsisaskyti sausumo operacijos Rafos mieste Gazos Ruožo pietuose.

Jis per pokalbį telefonu su JAV prezidentu Joe Bidenu aiškiai pasakęs, kad Izraelis pasiryžęs sutriuškinti paskutiniuosius „Hamas“ batalionus Rafoje. „Nėra kitų galimybių, kaip veržtis sausumoje“, – Izraelio parlamento Užsienio reikalų ir gynybos komitete kalbėjo B. Netanyahu, kurį cituoja laikraštis „The Times of Israel“.

Premjeras teigė sutikęs su J. Bidenu raginimu ateinančiomis dienomis nusiųsti delegaciją į Vašingtoną. Čia JAV, anot žiniasklaidos, ketina pasiūlyti Izraeliui alternatyvų sausumos operacijai.

„Mes nesakome: ne, to negalite daryti. Mes sakome, kad esame pasirengę su jumis siekti perspektyvių alternatyvų, kurios padės jums įgyvendinti savo tikslus“, – laikraštis „The Times of Israel“ citavo aukštą JAV pareigūną. JAV pasipriešinimas didelei sausumos operacijai Rafoje esą nereiškia, kad Vašingtonas atmeta tikslines operacijas prieš „Hamas“ vadovybę Rafoje ar kur kitur. Alternatyvūs JAV planai taip pat skirti šiam tikslui pasiekti.

Izraelis, anot JAV, pavyzdžiui, galėtų koncentruotis ne į sausumos operaciją, o į tai, kaip užkirsti kelią ginklų kontrabandai iš Egipto į Gazą vadinamuoju Filadelfijos koridoriumi. Infrastruktūros, kuri nutrauktų kontrabandos maršrutą, sukūrimas esą yra svarbesnis „Hamas“ sunaikinimui nei didelė antžeminė operacija Rafoje. „Jei Izraelis įžengs į Rafą, tai bendradarbiavimas su Egiptu uždarant koridorių bus daug sudėtingesnis“, – kalbėjo JAV pareigūnai.

Ir žinių portalas „Axios“, remdamasis amerikiečių pareigūnais, prieš tai rašė apie šią Vašingtone svarstomą galimybę. Dar viena idėja esą yra atidėti karinę operaciją Rafoje ir koncentruotis į humanitarinės padėties palestiniečių teritorijos šiaurėje stabilizavimą. Čia, JT duomenimis, gresia bado katastrofa.

Šis variantas apimtų ir pastogių iš Rafos evakuojamiems civiliams gyventojams statybą, rašė „Axios“. Tikslas yra išvengti tikėtino didelio civilių aukų skaičiaus invazijos į Rafą atveju.

2024 03 20 09:14
Spausdinti