Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 2 d.


JAV
Baltieji rūmai: J. Bidenas „neturi ketinimų“ dabar susitikti su V. Putinu
BNS
Scanpix
Joe Bidenas.

Baltieji rūmai penktadienį komentuodami JAV prezidento Joe Bideno sąlyginį pasiūlymą susėsti derybų su Kremliaus šeimininku Vladimiru Putinu pareiškė, kad šiuo metu jis „neturi ketinimų“ rengti susitikimo.

„Dabar jis neturi ketinimų kalbėtis su V. Putinu. Ir, kaip jis taip pat sakė, V. Putinas neparodė visiškai jokio polinkio domėtis bet kokiu dialogu. Tiesą sakant, atvirkščiai“, – žurnalistams sakė Baltųjų rūmų patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Johnas Kirby.

J. Bidenas ketvirtadienį per bendrą spaudos konferenciją su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu sakė, kad būtų pasirengęs kalbėtis su V. Putinu apie Rusijos invazijos į Ukrainą sprendimą, jei Kremliaus vadovas „ieškotų būdo, kaip užbaigti karą“.

Tai kol kas akivaizdžiausia J. Bideno užuomina, kad jis būtų pasirengęs susėsti derybų su V. Putinu, kuris daugiau nei prieš devynis mėnesius įsakė savo kariuomenei pradėti invaziją į kaimyninę provakarietišką Ukrainą ir sukėlė pasaulinį diplomatinį ir ekonominį šoką.

Maskva nepriėmė preliminarių J. Bideno sąlygų, o Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Maskva tęs puolimą.

„Ką iš tikrųjų pasakė prezidentas Bidenas? Jis pasakė, kad derybos įmanomos tik tada, kai Putinas paliks Ukrainą“, – žurnalistams penktadienį sakė D. Peskovas, pridūręs, kad Maskva „tikrai“ nėra pasirengusi priimti šių sąlygų.

Tuo metu J. Kirby pabrėžė, kad Vakarai nespaudžia Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio pradėti derybas su Rusija tuo metu, kai ukrainiečių pajėgos iškovoja laimėjimų mūšio lauke.

„Prezidentas visiškai nenurodė, kad dabar yra laikas deryboms. Tiesą sakant, jis nuosekliai teigė, kad tik prezidentas Zelenskis gali nuspręsti, ar ir kada bus deramasi dėl susitarimo ir kaip atrodys to susitarimo aplinkybės“, – sakė J. Kirby.

„Karas galėtų baigtis šiandien be derybų, jei Putinas pasielgtų teisingai ir tiesiog paliktų Ukrainą. Jo kariuomenei ten apskritai ne vieta“, – pridūrė jis.

2022 12 03 10:39
Spausdinti