Meniu
Prenumerata

antradienis, liepos 23 d.


JAV
Baltimorės uostą žadama dalinai atverti balandžio pabaigoje J. Bidenas lankėsi tilto griūties vietoje; atnaujinta
Liepa Žeromskaitė, IQ biuro Vašingtone vadovė
Scanpix
J. Bidenas kalba Baltimorės uoste.

Kovo pabaigoje įsirėžus krovininiam laivui griuvusio Francis'o Scotto Key tilto (JAV) nuolaužų blokuojamas Baltimorės uostas turėtų būti dalinai atvertas balandžio pabaigoje, praneša JAV Armijos inžinierių korpusas.

Iki šio mėnesio pabaigos turėtų būti atverta 85 metrų pločio ir 10 metrų gylio uosto kanalo dalis, o iki gegužės pabaigos – visas kanalas (213 metrų pločio ir 15 metrų gylio). Kol kas laivų judėjimas uoste vis dar sustabdytas, leidžiamas tik sunkvežimių aptarnavimas terminaluose.

Penktadienį Baltimorės uoste lankėsi ir JAV prezidentas Joe Bidenas. Čia prezidentui buvo suteikta naujausia informacija apie tilto griūties vietos tvarkymo ir jo atstatymo darbus. Nelaimės vietą prezidentas apžiūrėjo iš paukščio skrydžio sraigtasparniu. J. Bidenas taip pat susitiks su šešių per nelaimę ant tilto dirbusių ir žuvusių darbininkų artimaisiais.

„Jūsų tauta palaiko jūsų užnugarį“, – kalbėjo J. Bidenas Baltimorės uoste, ir pažadėjo atstatyti naują tiltą. Jis negailėjo pagyros žodžių ne tik gelbėjimo tarnyboms ir su nuolaužomis dirbančioms tarnyboms, bet ir susivienijusiai Marilando bendruomenei.

2024 04 05 20:19
Spausdinti