Meniu
Prenumerata

trečiadienis, kovo 22 d.


Barselona pasipiktino per referendumą smurtavusia policija
BNS
(„Reuters“ nuotr.).

Neįtikimas skaičius – apie 700 tūkst. žmonių – antradienį išėjo į Barselonos gatves protestuoti prieš Ispanijos policijos smurtą per praeitą savaitgalį surengtą referendumą dėl Katalonijos regiono nepriklausomybės ir reikalauti, kad juos išklausytų, nurodė miesto teisėsaugos pareigūnai.

Regioną antradienį paralyžiavus visuotiniam streikui katalonai visą dieną protestavo įvairiuose mitinguose, jie nešė plakatus su užrašais „Okupacinės jėgos – lauk“, „Gatvės visad bus mūsų“.  Be kita ko, jie reikalavo, kad Europos Sąjunga įsikištų į aštrėjančią priešpriešą tarp Katalonijos separatistų lyderių ir Madrido. Žmonės būriais plūdo į miesto centrą, kai virš jų galvų skraidė policijos sraigtasparnis, sukeldamas piktų žmonių švilpimą; katalonai neatleidžia policijai dėl jos smurto sekmadienį įvairiose šio Ispanijos šiaurės regiono vietose. „Spalio 1 dieną mes buvome okupuota valstybė, jie vis dar neišėjo“, – sakė pradinių klasių mokytoja 56 metų Antonia Maria Maura, turėdama omeny policiją ir civilinę gvardiją dislokuotus iš kitų Ispanijos regionų į Kataloniją, siekiant užkirsti kelią balsavimui. Užsidarę revoliucijai Madridas nekartą įspėjo Katalonijos separatistų lyderius, kad jie negali rengti referendumo šiame labai nepriklausomybės klausimu susiskaldžiusiame regione, tačiau Katalonijoje vis tiek surengtas referendumas. Žmonės rinkosi į balsavimo punktus, o tuo pačiu riaušių policija mėgino neleisti jiems balsuoti, žmonės buvo mušami policininko lazdomis ir į juos buvo šaudoma guminėmis kulkomis. Anot vietinių tarnybų, sužeista daugiau nei 90 žmonių. Katalonijos vyriausybė teigia, kad 90 proc. iš daugiau nei 2,2 milijono žmonių, sugebėjusių atiduoti savo balsą, balsavo už nepriklausomybę. Tačiau daugiau nei pusė galėjusių balsuoti šiame maždaug Belgijos dydžio regione to nepadarė. Kai kurie protestuotojai nešėsi plakatus su užrašu „Užsidarę revoliucijai“, o vienos mokyklos, sekmadienį buvusios balsavimo punktu, tėvai ir vaikai išvyniojo milžinišką mokinių padarytą plakatą. Daugybe spalvotų delnų atspaudų papuoštame plakate parašyta: „Navas-Sagrera pasisako už taiką ir demokratiją“. Šalia buvo jaunuolių grupė, vilkinti juodais marškinėliais su užrašu „labai trapu“, taip pašiepdami policiją.
„Kai provokuoji žmones, juos įžeidi, tada jie sukyla prieš tave“, – sakė A.Vidalis.
„Neįmanoma sustabdyti jaunimo“, – sakė Alfredas Vidalis, 68 metų drabužių valyklos savininkas, rodydamas į šimtus pro šalį einančių studentų, dauguma kurių buvo apsigaubę mėlynos, geltonos ir raudonos spalvų separatistinėmis vėliavomis. „Kai provokuoji žmones, juos įžeidi, tada jie sukyla prieš tave“, – sakė A.Vidalis. „Niekada nesu matęs, kad Katalonijos himno metu kataloniečiai dėtų ranką ant širdies, – sakė vyras, - Bet jau maždaug mėnesį laiko matau žmones taip elgiantis, ypač jaunimą.“ A.Vidalis šį faktą pateikė kaip pavyzdį, kad nepriklausomybės šalininkai Katalonijoje išreiškia vis stipresnius jausmus šiuo klausimu, ypač – Madridui ėmusis priemonių prieš suplanuotą referendumą. 57 metų inžinierius Carlosas Cardello prisiekia, kad šis milžiniškas taikus protestas neišblės. „Mes nesustosime, kol mus kas nors išgirs“, – sakė jis. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama. 
2017 10 04 11:36
Spausdinti