Meniu
Prenumerata

trečiadienis, gegužės 29 d.


EKSTREMALIOS IŠDAIGOS
Blogėjanti Rusijos ir Kazachstano užtvindytų regionų situacija: didžiausia nelaimė per 80 metų
BNS
Scanpix
Potvynis Orenburge, Rusija.

Potvyniai Pietų Rusijoje sekmadienį grasino užlieti dar tūkstančius namų Kurgano srityje, kurio gubernatorius prognozavo, kad artimiausiomis valandomis situacija dar labiau pablogės.

Sparčiai kylanti temperatūra tirpdė sniegą ir ledą, ir dėl to, prisidėjus smarkioms liūtims, patvino kelios didelės Rusiją ir Kazachstaną kertančios upės.

Kai kur virš drumzlinų vandenų, užliejusių ištisus kvartalus, matyti tik namų stogai.

Kazachstane iš savo namų evakuota daugiau kaip 107 tūkst. žmonių, pranešė Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS.

Šiaurės Kazachijos srities sostinėje Petropavle potvynis, anot agentūros „Kazinform“, turėtų pasiekti piką per artimiausias 24 valandas.

„Kodėl taip nutiko? Per 60 metų niekas nieko nedarė“, – sakė Petropavlo gyventojas Aleksandras Kuprakovas, kritikuodamas vyriausybę dėl neinvestavimo į šią sritį.

„Vakar mane išvedė į lauką, o per 15 minučių vanduo spėjo viską apsemti“, – naujienų agentūrai AFP pasakojo 67-erių pensininkė iš Petropavlo Elena Kurzayeva.

Pavasariniai potvyniai yra įprastas reiškinys, tačiau šiemet jie daug didesni nei įprastai.

Mokslininkai sutaria, kad dėl klimato kaitos, kurią sukelia iškastinį kurą deginanti žmonija, didėja ekstremalių orų reiškinių, pavyzdžiui, potvynių, rizika.

Kazachstano prezidentas Kassymas-Jomartas Tokayevas anksčiau šį mėnesį apibūdino stichinę nelaimę kaip bene didžiausią per 80 metų.

Kylant potvynio vandeniui Rusijos pietinėje Orenburgo srityje jau apsemta 34 tūkst. namų.

AFP žurnalistai šeštadienį matė, kaip srities sostinėje Orenburge gyventojai buvo evakuojami valtimis ir policijos automobiliais.

Dabar padėtis blogėja toliau į rytus esančioje Kurgano srityje.

Srities gubernatorius Vadimas Šumkovas nurodė, kad „šį vakarą prognozuojama labai sudėtinga situacija“, sparčiai kylant Tobolo upės lygiui.

V. Šumkovas sakė, kad dėl naujų kritulių situacija dar labiau pablogėjo, o Tobolo vanduo per dvi valandas pakilo 25 centimetrus. Tačiau kai kurie gyventojai atsisakė evakuotis, skundėsi jis.

Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerija prognozuoja, kad Kurgano srityje dėl potvynių gali nukentėti daugiau kaip 18 tūkst. žmonių, pranešė valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“.

V. Šumkovas „Telegram“ žinutėje paragino gyventojus nedelsiant palikti užtvindytas teritorijas, kol dar šviesu, ir įspėjo, kad sutemus saugumo sumetimais gali tekti išjungti gatvių apšvietimą.

2024 04 15 09:33
Spausdinti