Meniu
Prenumerata

sekmadienis, liepos 14 d.


BALTARUSIJA
Branduolinės pratybos Baltarusijoje gali būti susijusios su Lietuva?
ELTA
Alfa.lt
Baltarusijos ir Lietuvos pasienis (asociatyvi nuotrauka).

Karo ekspertas Aleksandras Musijenka per televizijos maratoną pakomentavo Aliaksandro Lukašenkos pareiškimą apie branduolines pratybas Baltarusijoje, praneša UNIAN.

„Lukašenka dabar aktyviai dalyvauja šiame procese. Galbūt jie tikrai svarstė įvairius scenarijus prieš Lietuvą, todėl Lietuva pradėjo intensyvias karines pratybas. Tačiau svarbu tai, kas pasikeitė NATO. Atkreipkite dėmesį į „La Repubblica“ publikaciją, kad NATO atitraukė susidūrimo su Rusija raudonąsias linijas. Jie rašo, kad NATO šalys svarsto smūgių Baltarusijos teritorijai variantus. O tai yra signalas Lukašenkai, kad bet kokios provokacijos turės skaudžių padarinių“, – teigė A. Musijenka.

Jis taip pat pabrėžė, kad Rusija vis grasina branduoliniu ginklu, kai turi problemų mūšio lauke.

„Tai rodo Rusijos bejėgiškumą mūšio lauke. Jie neatsižvelgė į tai, kad Europa taip aktyviai įsitrauks į pagalbą Ukrainai ir kad JAV balsuos už pagalbos paketą. Jų pozicijos nebeatrodo tokios tvirtos, nors jie aktyvina puolamuosius veiksmus“, – sakė ekspertas.

Jis taip pat pridūrė, kad dėl sunkios padėties fronte Rusija priversta griebtis psichologinės destabilizacijos tiek Ukrainoje, tiek Vakaruose.

„Jei Rusija būtų įsitikinusi, kad gali pasiekti pergalę kariniu būdu, ji nesigriebtų kitų priemonių. Dabar ji varo plačią kampaniją, kuria siekiama destabilizuoti Ukrainą ir Europą. Tai ir pasikėsinimas į Zelenskį, ir destabilizacija Europoje. Dar daug kas mūsų laukia šį mėnesį, bus daug informacinių-psichologinių operacijų. Su tuo susijusios ir branduolinės pratybos“, – sakė A. Musijenka.

Kaip jau buvo pranešta, Baltarusija, sekdama Rusijos pavyzdžiu, informavo skubos tvarka atliksianti nestrateginių branduolinių ginklų nešėjų patikrinimą.

2024 05 08 11:55
Spausdinti