Meniu
Prenumerata

penktadienis, rugsėjo 30 d.


AIRIJA
„Brexitas“ dar nebaigtas sako Airijos premjeras ir skelbia pirmalaikius rinkimus
BNS
Scanpix
Airijos premjeras Leo Varadkaras.

Airijoje vasario 8-ąją vyks pirmalaikiai visuotiniai rinkimai, antradienį pranešė valstybinis transliuotojas RTE, remdamasis aukšto rango pareigūnais vyriausybėje.

Tai patvirtino ir premjeras Leo Varadkaras. „Rinkimai vyks šeštadienį, vasario 8-ąją“, – sakė L. Varadkaras Dubline. Jis sakė prašysiąs prezidento Michaelo Higginso paleisti parlamentą.

Airijos ministras pirmininkas sekmadienį pranešė nusprendęs skelbti pirmalaikius parlamento rinkimus.

„Mes turime susitarimą dėl „Brexito“ ir Šiaurės Airijoje“, – antradienį kalbėjo jis. Pasak premjero, atsirado puiki „galimybė“ sudaryti naują vyriausybę iki kito kovą planuojamo Europos Vadovų Tarybos susitikimo.

Nors britų premjeras Borisas Johnsonas jau sudarė „skyrybų“ sutartį su Briuseliu ir yra pasiryžęs išvesti Jungtinę Karalystę iš Europos Sąjungos iki šio mėnesio pabaigos, L. Varadkaras pareiškė, kad „Brexitas“ dar nebaigtas“.

„Kitas žingsnis yra derybos tarp ES – įskaitant Airiją – ir Jungtinės Karalystės dėl laisvos prekybos susitarimo, ginančio mūsų darbo vietas, mūsų verslus, mūsų kaimo bendruomenes ir mūsų ekonomiką“, – nurodė jis.

Nuo šių derybų, kurios turėtų pasibaigti iki gruodžio mėnesio, priklauso tolesnis darbas vidaus politikos klausimais. Su nauja vyriausybe visą dėmesį Airija galėtų skirti deryboms, pridūrė jis.

Jeigu rinkimai būtų organizuojami balandžio arba gegužės mėnesį, rinkimų kampanija galėtų užsitęsti ir nukreipti dėmesį nuo derybų ir svarbūs sprendimai, galbūt, būtų atidėti.

Kitą mėnesį organizuojamas balsavimas vyks daugiau kaip metais anksčiau, nei buvo numatyti eiliniai rinkimai. Per vėliausius, 2016 metų vasarį vykusius rinkimus nė viena partija nesurinko pakankamai balsų, kad galėtų pati formuoti vyriausybę.

L. Varadkaro partija „Fine Gael“ užsitikrino 50 mandatų 158 vietų žemuosiuose parlamento rūmuose. Antra liko centro dešinioji „Fianna Fail“, gavusi 44 vietas; trečia – „Sinn Fein“, buvęs Airijos respublikonų armijos (IRA) politinis sparnas, užsitikrinęs 23 mandatus.

2016 metų balandžio mėnesį „Fine Gael“ suformavo mažumos vyriausybę, sudariusi susitarimą su savo sena varžove „Fianna Fail“ ir nepriklausomais parlamento nariais.

40 metų L. Varadkaras perėmė vadovavimą vyriausybei iš Endos Kenny 2017 metų birželio mėnesį.

Visuomenės apklausos rodo, kad rinkimuose tarp dviejų pagrindinių partijų vyks įtempta kova.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 01 14 19:06
Spausdinti