Meniu
Prenumerata

antradienis, rugpjūčio 9 d.


KARAS UKRAINOJE
Britų žvalgyba: „Wagner“ samdiniai nepadėjo Rusijai pakeisti karo Ukrainoje eigos
BNS
Telegram
Rusų kariai Ukrainoje.

Rytų Ukrainoje nuo 2022-ųjų kovo kartu su rusų kariuomene veikia Rusijos karinė bendrovė „Wagner“, kurios samdiniams, kaip ir reguliariosios kariuomenės daliniams, buvo pavesta atsakomybė už tam tikrus fronto linijos ruožus, penktadienį skelbia britų žvalgyba.

„Tai reikšmingas pokytis, palyginti su ankstesniu grupės naudojimu nuo 2015 metų, kai ji paprastai vykdė misijas, nesusijusias su atvira didelio masto reguliaria Rusijos karine veikla“, – teigiama socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtame Jungtinės Karalystės gynybos ministerijos pranešime.

Pranešime pažymima, kad šis naujas integracijos lygis dar labiau pakerta ilgametę Rusijos valdžios institucijų politiką neigti „Wagner“ ryšius su valstybe.

„Tikėtina, kad privačios karinės kompanijos „Wagner“ vaidmuo pasikeitė, nes Rusijos kariuomenei labai trūksta kovinių pėstininkų, tačiau mažai tikėtina, kad „Wagner“ pajėgų pakaks iš esmės pakeisti karo trajektoriją“, – pareiškė britų gynybos ministerija.

Šešėlinė organizacija „Wagner“ kaltinama Kremliaus remiamų samdinių dislokavimu įtampos židiniuose, įskaitant Ukrainą, Siriją, Libiją, Centrinės Afrikos Respubliką ir Malį.

Europos Sąjunga teigia, kad ši grupė pažeidė tarptautinį ginklų embargą Libijai ir kad jos kovotojai dalyvavo karinėse operacijose prieš Jungtinių Tautų remiamas valdžios institucijas.

2022 07 29 11:07
Spausdinti