Meniu
Prenumerata

trečiadienis, vasario 21 d.


COP28 SUSITIKIMAS DUBAJUJE
COP28 – didžiausias JT aukščiausiojo lygio susitikimas, sulaukęs 80 tūkst. dalyvių
ELTA
Scanpix
JT aukščiausiojo lygio susitikimas klimato kaitos klausimais.

COP28 oficialiai yra didžiausias JT aukščiausiojo lygio susitikimas klimato kaitos klausimais, jame užsiregistravo 80 000 dalyvių, o sąraše pirmą kartą nurodyta, kam jie dirba.

Iki šių metų dalyviai neprivalėjo nurodyti, kam dirba, todėl buvo sudėtinga identifikuoti lobistus ir aptikti galimus derybininkų interesų konfliktus.

Šiais metais apie 104 000 žmonių, įskaitant techninį ir apsaugos personalą, gali patekti į „mėlynąją zoną“, skirtą pačioms deryboms dėl klimato kaitos ir dalyvaujančių valstybių bei organizacijų paviljonams.

Tai gerokai viršija ankstesnį rekordą, pasiektą pernai Egipte vykusiame COP27 susitikime, kuriame dalyvavo 49 000 akredituotų dalyvių ir kuriame, nevyriausybinių organizacijų (NVO) teigimu, naftos ir dujų lobistai viršijo daugumos nacionalinių delegacijų narių skaičių.

Šiais metais oficialiose vyriausybinėse komandose dalyvauja beveik 23 500 žmonių.

Kartu su jais atvyksta 27 208 politikos ekspertai, mokslininkai, profesinių organizacijų atstovai ir didžiųjų naftos įmonių vadovai. Šie svečiai neturi tokio pat lygio prieigos prie derybų kaip oficialūs delegatai, tačiau jų dalyvavimas kelia susirūpinimą dėl stambaus verslo galimybių daryti įtaką deryboms.

Tarp priimančiosios šalies svečių yra Billas Gatesas ir Antoine‘as Arnault, LVMH vadovo Bernardo Arnault sūnus. Žurnalo „Forbes“ duomenimis, B. Arnault yra antras pagal turtingumą žmogus pasaulyje po Elono Musko.

Į akreditacijų sąrašą taip pat įtraukta daugiau kaip 14 000 NVO – nuo aplinkosaugos grupių iki pramonės lobistų.

Birželio mėnesį JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas pareiškė, kad iškastinio kuro bendrovės turi „nutraukti prekybą įtaka ir teisinius grasinimus, kuriais siekiama sustabdyti pažangą“, ir užkirsti kelią tam, kad planetos klimatas taptų nekontroliuojamas.

Organizatoriai teigia, kad apie 400 000 žmonių užsiregistravo norėdami gauti dienos leidimą į didžiulę „žaliąją zoną“, esančią aplink derybų vietą parodos „Dubai Expo 2020“ komplekse, kuris buvo paverstas didžiule verslo ir aplinkosaugos inovacijų paroda.

2023 12 01 12:52
Spausdinti