Meniu
Prenumerata

sekmadienis, balandžio 21 d.


ARTIMIEJI RYTAI
D. Cameronas: kantrybė su Izraeliu turi mažėti
ELTA
Scanpix
Davidas Cameronas.

Gazos Ruože toliau blogėjant humanitarinei situacijai, britų užsienio reikalų sekretorius Davidas Cameronas griežtai sukritikavo Izraelį. „Kantrybė turi mažėti, būtina paskelbti virtinę perspėjimų“, – pareiškė konservatorių politikas parlamente Londone. Anot D. Camerono, jis apie tai trečiadienį Londone kalbės ir susitikime su Izraelio ministru Benny‘iu Gantzu.

„Susiduriame su siaubingos kančios situacija Gazoje“, – teigė D. Cameronas antradienio vakarą per debatus parlamente. Jis jau prieš daug savaičių įspėjęs dėl ligų protrūkio ir bado. Šis taškas esą pasiektas, „Žmonės miršta iš bado, žmonės miršta nuo išvengiamų ligų“, – tęsė politikas. Tačiau nepaisant raginimų Izraeliui imtis veiksmų, vasarį Gazos Ruožą pasiekė perpus mažiau pagalbos prekių nei sausį.

D. Cameronas dar kartą pareikalavo humanitarinių paliaubų. Be to, esą būtina padidinti pagalbos Gazos Ruožai tiekimą sausumos ir jūros keliu. Tai apima ir Izraelio Ašdodo uostą. D. Cameronas kritikavo, kad daug paramos neįsileidžiama, nes ji esą gali būti panaudota kariniams tikslams. „Kai kurios šių prekių yra labai reikalingos medicininėms ir kitoms procedūroms“, – kalbėjo D. Cameronas. Gazos Ruožo šiaurėje ir pietuose taip pat būtina atkurti elektros ir vandens tiekimą.

„Izraelis yra okupacinė valdžia. Jam tenka atsakomybė, ir tai turi padarinių tam, kaip mes vertiname, ar jis laikosi tarptautinės teisės“, pažymėjo D. Cameronas.

Kalbėdamas apie Palestinos valstybės pripažinimą, buvęs britų premjeras sakė, kad tam dar per anksti. „Tai neturi būti daroma proceso pradžioje, nes tai nuimtų spaudimą nuo palestiniečių vykdyti reformas. Tačiau tai neturėtų būti daroma ir proceso pabaigoje“, – kalbėjo D. Cameronas. Izraelis esą negali turėti veto teisės šiuo klausimu.

2024 03 06 13:22
Spausdinti