Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gegužės 19 d.


RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
D. Kuleba: galingiausias Kremliaus eksporto produktas Afrikoje – „Wagner“ ir propaganda
BNS
Scanpix
Dmytro Kuleba.

Rusija spaudžia Afrikos šalių vyriausybes stiprinti ryšius su Maskva, pareiškė Ukrainos užsienio reikalų ministras naujienų agentūrai AFP.

Anot jo, galingiausias Kremliaus eksporto produktas regione yra samdinių grupės „Wagner“ kovotojai ir propaganda.

„Rusija labai stengiasi išlaikyti šalis savo orbitoje naudodama prievartą, kyšininkavimą ir baimę“, – šią savaitę AFP sakė ukrainiečių užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba ir pridūrė, kad „Rusija turi dvi priemones savo darbui Afrikoje, o galingiausios iš jų yra propaganda ir „Wagner“.

Pasak jo, Kyjivas ketina investuoti daug politinio kapitalo, kad sustiprintų ryšius su Afrikos šalimis ir taip pasipriešintų Maskvos įtakai žemyne.

„Afrikoje pradedame nuo nulio. Šiam žemynui reikia sistemingo ir ilgalaikio darbo. Tai nėra kažkas, kas įvyksta per vieną naktį“, – sakė jis interviu, o šį siekį palygino su, jo žodžiais, diplomatine kontrataka prieš Rusijos pastangas įtvirtinti ryšius su Afrikos lyderiais.

Ukrainos užsienio reikalų ministras AFP sakė, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino viešai išsakytas susirūpinimas dėl aprūpinimo maistu Afrikoje yra nepagrįstas, nes Maskva pati pasitraukė iš Juodosios jūros grūdų sandorio.

„Žmonės Afrikoje pamatė, kad visi Putino pasakojimai apie tai, kaip jis rūpinasi Afrikos šalimis, yra melas“, – sakė D. Kuleba.

Jo teigimu, pagrindinės Maskvos sprendimo nutraukti saugų grūdų siuntų gabenimą į Ukrainos uostus ir iš jų aukos yra Ukrainos ūkininkai ir žmonės Afrikoje.

Be to, D. Kuleba sakė, jog Kyjivas kai kurioms Vakarų šalims davė garantijas, kad Ukrainos kariuomenė nenaudos sąjungininkų dovanotų ginklų prieš taikinius Rusijos teritorijoje.

„Jei mūsų partneriai prašo mūsų suteikti garantiją, kad tam tikras ginklas bus naudojamas tik Ukrainos teritorijoje, mes suteikiame šią garantiją ir jos laikomės. Taip, buvo pora atvejų, kai davėme tokius pažadus ir jų laikėmės“, – interviu sakė D. Kuleba.

Jis taip pat patikino, kad Vakarų sąjungininkai nespaudžia Ukrainos paspartinti kontrpuolimą prieš įsitvirtinusias Rusijos pozicijas.

„Mes to nejaučiame“, – sakė jis. Ministras pripažino, kad viešojoje erdvėje „padaugėjo komentatorių ir ekspertų balsų“, aptariančių Ukrainos fronto linijos laimėjimų šalies rytuose ir pietuose tempą.

Ukrainos kariuomenė išlaisvins visą Rusijos pajėgų užimtą teritoriją, kad ir kiek laiko tai užtruktų, pabrėžė jis.

„Mūsų tikslas – pergalė, pergalė išlaisvinant mūsų teritorijas, esančias 1991 metų (Ukrainos) sienose. Ir mums nerūpi, kiek laiko tai užtruks“, – sakė D. Kuleba.

„Kol Ukrainos žmonės pritaria šiam tikslui, Ukrainos vyriausybė žengs koja kojon su savo žmonėmis“, – pridūrė jis.

Ukrainai reikės vakarietiškų ginklų ir šaudmenų tol, kol jos kariuomenė išstums Rusijos pajėgas iš visos okupuotos Ukrainos teritorijos, sakė D. Kuleba.

„Tiesa ta, kad kol mes laimėsime, mums reikia daugiau, mums reikia judėti į priekį, nes karas yra realybė, ir šioje realybėje mums reikia laimėti. Kito kelio nėra“, – sakė jis.

2023 08 17 11:14
Spausdinti