Meniu
Prenumerata

šeštadienis, gegužės 25 d.


JAV
D. Trumpas atsisako pasakyti, ar palaiko Ukrainą, ar Rusiją
BNS
Scanpix
Donaldas Trumpas.

Buvęs Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį atsisakė pasakyti, ar jis nori, kad karą laimėtų Ukraina, ar Rusija.

„Nemąstau apie pergales ir pralaimėjimus. Aš galvoju apie tai, kaip viską išspręsti“, – sakė D. Trumpas tiesioginėje transliacijoje per televiziją CNN iš rotušės pastato Naujojo Hampšyro valstijoje.

„Noriu, kad visi nustotų mirti. Jie miršta. Rusai ir ukrainiečiai. Noriu, kad jie nustotų mirti. Ir aš tai padarysiu“, – teigė D. Trumpas, prieštaraudamas įsitvirtinusiai respublikonų politikai remti Kyjivą.

„Tai padarysiu per 24 valandas. Aš tai padarysiu. Kad tai padarytumėte, jums reikia prezidento įgaliojimų“, – sakė jis.

Anksčiau rotušėje D. Trumpas tvirtino, kad praėjusių metų vasarį prasidėjusį karą galėtų sustabdyti tiesiogiai derėdamasis su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu ir Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu.

„Susitiksiu su V. Putinu. Susitiksiu su V. Zelenskiu. Jie abu turi silpnybių ir abu turi stipriųjų pusių. Ir per 24 valandas tas karas bus išspręstas. Jis bus baigtas“, – sakė D. Trumpas.

Per interviu D. Trumpas atsisakė pasakyti, ar jis mano, kad V. Putinas yra karo nusikaltėlis dėl žiaurumų Ukrainoje.

„Jei pasakysite, kad jis yra karo nusikaltėlis, bus daug sunkiau susitarti, kad šis reikalas būtų sustabdytas, – teigė jis. – Jei jis bus karo nusikaltėlis, žmonės jį suims ir įvykdys egzekuciją, jis kovos daug sunkiau nei kitomis aplinkybėmis. Apie tai bus kalbama vėliau.“

Buvęs prezidentas taip pat sakė manantis, kad V. Putinas padarė klaidą įsiverždamas į Ukrainą.

Paprašytas patikslinti, D. Trumpas teigė: „Jo klaida buvo tai, kad jis ten įžengė. Jis niekada nebūtų įžengęs, jei aš būčiau buvęs prezidentas.“

76 metų D. Trumpas jau paskelbė apie savo siekį sugrįžti į Baltuosius rūmus per 2024 metų prezidento rinkimus ir yra pagrindinis respublikonų partijos kandidatas, nors jam buvo iškelta baudžiamoji byla ir tebevyksta daugybė kitų tyrimų dėl rimtų kaltinimų.

2023 05 11 08:50
Spausdinti