Meniu
Prenumerata

sekmadienis, lapkričio 27 d.


JAV PREZIDENTO RINKIMAI
D. Trumpas paskelbė kandidatuosiąs 2024 metų JAV prezidento rinkimuose
BNS
Scanpix
D. Trumpas.

Donaldas Trumpas antradienį kovingai nusiteikęs įsitraukė į 2024 metų prezidento rinkimų lenktynes, rengdamas dirvą įnirtingai respublikonų kovai dėl nominacijos po to, kai prasti jo parinktų kandidatų rezultatai kadencijos vidurio rinkimuose susilpnino jo įtaką partijoje.

„Amerikos sugrįžimas prasideda dabar“, – sakė 76 metų buvęs prezidentas šimtams rėmėjų, susirinkusių puošnioje, JAV vėliavomis išpuoštoje pokylių salėje jo prabangioje rezidencijoje Floridoje „Mar-a-Lago“.

„Kad Amerika vėl taptų didinga ir šlovinga, šįvakar skelbiu savo kandidatūrą į Jungtinių Valstijų prezidentus“, – sakė D. Trumpas, praėjus kelioms minutėms po to, kai pateikė oficialius dokumentus savo trečiajam kandidatavimui į prezidentus.

Neįprastai ankstyvas D. Trumpo įsitraukimas į lenktynes Vašingtone vertinamas kaip bandymas aplenkti kitus respublikonus, siekiančius tapti partijos vėliavnešiu, ir išvengti galimų baudžiamųjų kaltinimų.

Ugningoje, valandą trukusioje kalboje D. Trumpas gyrė – o kartais ir išpūsdavo – savo, kaip 45-ojo JAV prezidento, pasiekimus ir paleido žodinių salvių demokrato Joe Bideno, kuris jį nugalėjo 2020 metais, adresu.

„Užtikrinsiu, kad Joe Bidenas negautų dar ketverių metų“, – pažadėjo D. Trumpas.

JAV lyderis tuo metu iš Balio, kur dalyvavo paskutinės Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimo dienos renginiuose, tviteryje atsakė: „Donaldas Trumpas nuvylė Ameriką.“

Tai lydėjo vaizdo įrašą, kuriame sakoma, kad D. Trumpas vadovavo „ekonomikos klastojimui turtingųjų naudai“, „sveikatos apsaugos puolimui“, „ekstremistų lepinimui“, „moterų teisių puolimui“ ir „smurtinės minios kurstymui“ bandyti panaikinti 2020 metų rinkimų, jo pralaimėtų J. Bidenui, rezultatus.

D. Trumpo, kuriam buvo paskelbtos dvi apkaltos – už tai, kad jis spaudė Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį rasti J. Bideno sūnų kompromituojančios informacijos, ir už vaidmenį per jo šalininkų 2021 metų sausio 6 dieną surengtą Kapitolijaus užpuolimą – kandidatūrai gali iškilti kelios kliūtys.

Dėl D. Trumpo elgesio prieš pirmąją prezidento kadenciją, jos metu ir po jos vyksta daug tyrimų, galinčių baigtis jo diskvalifikavimu.

Be kitų dalykų, tiriami įtarimai dėl sukčiavimo jo šeimos versle, jo vaidmuo per riaušes Kapitolijuje, bandymas panaikinti 2020 metų rinkimų rezultatus, slaptų dokumentų buvimas jo rezidencijoje „Mar-a-Lago“.

Tuo metu D. Trumpo respublikonai laižosi žaizdas po nuviliančio pasirodymo kadencijos vidurio rinkimuose, dėl kurio kaltinami prasti D. Trumpo paremtų kandidatų rezultatai. Kai kas atvirai klausia, ar D. Trumpas su savo skaldančia politika ir teisinėmis bėdomis yra tinkamas asmuo per būsimus rinkimus nešti partijos vėliavą.

Kalbama apie kelis galimus jo varžovus per būsimus partijos pirminius rinkimus, įskaitant Floridos gubernatorių Roną DeSantisą, lapkričio 8 dieną perrinktą netikėtai didele persvara.

2022 11 16 09:54
Spausdinti