Meniu
Prenumerata

šeštadienis, sausio 28 d.


JAV PREZIDENTO RINKIMAI
D. Trumpas pažadėjo kreiptis į JAV Aukščiausiąjį Teismą dėl prezidento rinkimų rezultatų
BNS
Scanpix
D. Trumpas.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį pareiškė laimėjęs rinkimus ir užsitikrinęs antrą kadenciją, nors galutiniai rezultatai dar nepaskelbti, taip pat sakė ketinantis užginčyti Aukščiausiajam Teismui balsų skaičiavimo procedūras.

„Mes tikrai laimėjome šiuos rinkimus“, – teigė D. Trumpas, sakydamas neįprastą kalbą Baltųjų rūmų reprezentaciniame Rytiniame kambaryje.

„Tai yra Amerikos visuomenės apgavystė“, – pridūrė jis, turėdamas galvoje galimus balsų skaičiavimo pažeidimus.

Kaip rodo pirminiai rezultatai, respublikonas prezidentas surinko maždaug tiek pat balsų, kaip ir jo varžovas demokratas Joe Bidenas.

D. Trumpas sakė ketinąs kreiptis į teismą ir pareiškė: „Norime, kad visas balsavimas liautųsi.“

Atrodo, kad prezidentas turi galvoje paštu iš anksto išsiųstų balsalapių skaičiavimą, kuris gali būti teisiškai pripažintas valstijų rinkimų tarybų po antradienį įvykusių rinkimų – su sąlyga, kad jie buvo išsiųsti laiku.

Sakydamas kalbą šalininkams D. Trumpas pareiškė, kad laimi penkiose „svyruojančiose“ valstijose, kurių užtektų jo perrinkimui.

„Akivaizdu, kad mes laimėjome Džordžijoje... Aišku, kad mes laimėjome Šiaurės Karolinoje... Visų svarbiausia, kad mes laimime Pensilvanijoje įspūdinga persvara... Mes laimime Mičigane ir laimime Viskonsine“, – sakė D. Trumpas, paminėdamas valstijas, kuriose šiuo metu pirmauja, nors jose suskaičiuoti dar ne visi balsai.

Visose šiose valstijose, kaip praneša televizija „Fox News“, suskaičiuota nuo 64 iki 94 proc. balsų ir tai reiškia, kad galutiniai rezultatai jose dar gali pasikeisti. Vis dėlto šiuo metu šiose valstijose pirmauja D. Trumpas, o ne J. Bidenas. Prezidentui pavyks laimėti rinkimus, jei suskaičiavus visus balsus jis išsaugos pranašumą.

„Fox News“ duomenimis, Džordžijoje iki 2 val. 40 min. (9 val. 40 min. Lietuvos laiku) buvo suskaičiuota 93 proc. balsų. Jeigu D. Trumpas išsaugos pranašumą šioje valstijoje, jis užsitikrins 16 Džordžijos rinkikų balsus.

„Svyruojančioje“ Šiaurės Karolinoje suskaičiuota 94 proc. balsų; šioje valstijoje D. Trumpas gali gauti 15 rinkikų balsų. 20 rinkikų turinčioje Pensilvanijoje suskaičiuota 64 proc. balsų, o Viskonsine, kur D. Trumpas galėtų užsitikrinti dar 10 rinkikų palaikymą – 91 proc. balsų. 16 rinkikų turinčiame Mičigane suskaičiuota 71 proc. balsų.

Tad jei prezidentas išlaikys persvarą šiose penkiose valstijose, jis gaus papildomai 77 rinkikų balsus. Šiuo metu, „Fox News“ duomenimis, D. Trumpas yra užsitikrinęs 213 rinkikų balsų, o pergalei kandidatas turi surinkti 270 rinkikų balsų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 11 04 08:58
Spausdinti