Meniu
Prenumerata

trečiadienis, liepos 24 d.


JAV
D. Trumpas praėjo sulaikymo procedūrą Džordžijoje, paskelbta jo portretinė nuotrauka
BNS
Scanpix
Donaldas Trumpas.

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį dėl kaltinimų reketu ir sąmokslu buvo sulaikytas Džordžijos kalėjime ir paleistas už 200 tūkst. dolerių (183 tūkst. eurų) užstatą po to, kai buvo padaryta istorinė portretinė jo nuotrauka.

D. Trumpas, kuris šioje byloje kaltinamas sąmokslu su 18 kitų kaltinamųjų, siekiant panaikinti 2020-ųjų prezidento rinkimų rezultatus pietinėje valstijoje, Atlantos Fultono apygardos kalėjime praleido mažiau nei pusvalandį, o po to su kortežu išvyko į oro uostą.

Kaip ir kiti iki šiol institucijoms prisistatę bylos kaltinamieji, 77-erių buvęs šalies lyderis buvo nufotografuotas vykdant jo sulaikymo procesą – tai pirmas toks policijos archyvuose atsiradęs bet kurio pareigas einančio ar buvusio JAV prezidento kadras.

Šerifo biuro išplatintoje nuotraukoje jis, apsirengęs tamsiai mėlynu kostiumu, baltais marškiniais ir raudonu kaklaraiščiu, susiraukęs žvelgė į kamerą.

Po procedūros kalbėdamas su žurnalistais D. Trumpas, kuris yra favoritas laimėti respublikonų nominaciją 2024-ųjų prezidento rinkimuose, sakė, kad tai labai liūdna diena Amerikai.

„Tai, kas čia įvyko, yra teisingumo parodija, – teigė jis. – Aš nieko blogo nepadariau.“

D. Trumpas šią portretinę nuotrauką paskelbė savo socialiniame tinkle „Truth Social“ su užrašu „Kišimasis į rinkimus“ ir nuoroda į savo kampanijos svetainę.

Po kurio laiko jis taip pat paskelbė ją „X“ – buvusiame „Twitter“, kuris buvo mėgstamiausia D. Trumpo platforma, kol jo paskyra nebuvo uždrausta po 2021-ųjų sausio 6-ąją jo šalininkų minios surengto JAV Kapitolijaus šturmo.

Naujasis tinklo savininkas interneto magnatas Elonas Muskas praėjusių metų lapkritį grąžino D. Trumpą į „X“, tačiau šis ir toliau rašė tik „Truth Social“. Tai buvo pirmasis jo įrašas „X“ nuo 2021 metų.

Fultono apygardos kalėjime D. Trumpui buvo suteiktas kalinio numeris PO1135809, o jo ūgis nurodytas kaip 1,9 metro, svoris – 97 kilogramai, plaukų spalva – šviesi arba rusva.

Nuo balandžio milijardieriui keturis kartus buvo pateikti kaltinimai baudžiamosiose bylose. Šią precedento neturinčią dramą jis bando suderinti su bandymu sugrįžti į Baltuosius rūmus.

D. Trumpui pavyko išvengti portretinių nuotraukų per ankstesnius jo sulaikymus šiais metais: Niujorke dėl kaltinimų sumokėjus pornografijos žvaigždei už tylą apie galimą jų romaną, Floridoje dėl netinkamo visiškai įslaptintų vyriausybės dokumentų tvarkymo ir Vašingtone dėl kaltinimų sąmokslu siekus užkirsti kelią jo pralaimėjimui demokratui Joe Bidenui 2020-ųjų rinkimuose.

Jis buvo sulaikytas praėjus dienai po to, kai atsisakė dalyvauti Milvokyje, Viskonsino valstijoje, vykusiuose per televiziją transliuotuose debatuose, kuriuose dalyvavo aštuoni jo varžovai dėl respublikonų nominacijos 2024-ųjų prezidento rinkimuose – visi jie apklausose gerokai atsilieka nuo D. Trumpo.

2023 08 25 08:51
Spausdinti