Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gruodžio 4 d.


JAV PREZIDENTO RINKIMAI
D. Trumpo priešas Ch. Christie įsitraukė į JAV prezidento rinkimus
BNS
Scanpix
Ch. Christie.

Buvęs Naujojo Džersio gubernatorius respublikonas Chrisas Christie antradienį įsitraukė į 2024 metų Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus, pristatydamas save kaip aršų politinį kovotoją ir vienintelį kandidatą, pasirengusį pasipriešinti lyderiui Donaldui Trumpui.

Ch. Christie, kuris pateikė dokumentus Federalinei rinkimų komisijai prieš vakarinį pranešimą Mančesteryje, Naujajame Hampšyre, kelia naują iššūkį kaip kol kas yra vienintelis respublikonų pretendentas, pasiryžęs buvusiam prezidentui suduoti tikrai skaudžius smūgius.

Prieš septynerius metus iš Niuarko kilęs 60-metis vyras Naujajame Hampšyre užėmė šeštąją vietą ir galiausiai parėmė D. Trumpą, buvo jo pagrindinis patarėjas, kol pora susipyko dėl magnato atsisakymo pripažinti savo pralaimėjimą 2020 metų rinkimuose.

Antradienį vakare Naujajame Hampšyre paskelbtame pranešime Ch. Christie pavaizdavo D. Trumpą kaip savanaudį ir nesąžiningą.

Buvęs JAV prezidentas, pasak respublikono, „visada randa ką nors kitą kaltinti dėl visko, kas nepavyksta, bet randa priežasčių prisiimti nuopelnus už viską, kas pavyksta“.

Praėjusį mėnesį Ch. Christie teigė, kad faktinis respublikonų lyderis bijo diskutuoti su rimtais oponentais.

D. Trumpas nurodė, kad gali praleisti bent vienus iš dviejų pirmųjų respublikonų pirminių debatų, nenorėdamas dalytis dėmesiu su žemiau pagal apklausų rezultatus esančiais varžovais.

„Jei jam iš tikrųjų rūpi šalis – o man dėl to kyla didelių abejonių –, bet jei jam iš tikrųjų rūpi šalis, jis ketina ten pasirodyti ir neturėtų bijoti“, – sakė Ch. Christie konservatyviam radijo laidų vedėjui Hugh Hewittui.

Ch. Christie yra užsipuolęs D. Trumpą įvairiausiais klausimais, pabrėždamas, kad vis dažniau vykdomi baudžiamieji tyrimai, nukreipti prieš įsižeidusį milijardierių, išplūsdamas jo melagingus teiginius apie rinkimų klastojimą ir pavadindamas jį Rusijos prezidento Vladimiro Putino marionete dėl jo izoliacionistinės pozicijos Rusijos invazijos į Ukrainą klausimu.

D. Trumpas savo socialinių tinklų platformoje „Truth Social“ teigė, kad, pranešdamas apie kampaniją, Ch. Christie visur blaškėsi.

„Sunku žiūrėti, nuobodu, bet štai ką jūs gaunate iš nevykusio gubernatoriaus“, – rašė D. Trumpas, žadėdamas, kad Naujasis Hampšyras ir vėl atmes Ch. Christie per rinkimus.

2023 06 07 08:59
Spausdinti