Meniu
Prenumerata

sekmadienis, spalio 1 d.


JAV
D. Trumpui pareikšti kaltinimai dėl bandymo sužlugdyti 2020 metų JAV rinkimus
BNS
Scanpix
Donaldas Trumpas.

Donaldui Trumpui antradienį buvo pareikšti kaltinimai dėl jo bandymų panaikinti 2020 metų Jungtinių Valstijų prezidento rinkimų rezultatus ir neteisėtai likti valdžioje. Tai kol kas rimčiausia teisinė grėsmė šiam buvusiam prezidentui, siekiančiam sugrįžti į Baltuosius rūmus.

Pirmą kartą šalies istorijoje kaltinimai pateikti buvusiam prezidentui už nusikaltimus, padarytus einant prezidento pareigas.

Nuo kovo tai jau trečias 77-erių D. Trumpui pareikštas kaltinamasis aktas, kuriame jis kaltinamas trimis punktais dėl sąmokslo ir vienu punktu dėl trukdymo.

D. Trumpas, kuris yra 2024 metų respublikonų kandidatas į prezidentus, kitų metų gegužę Floridoje jau turi būti teisiamas dėl įtariamo netinkamo griežtai slaptų vyriausybės dokumentų tvarkymo.

Nauji kaltinimai, už du iš kurių numatyta maksimali 20 metų laisvės atėmimo bausmė, didina tikimybę, kad D. Trumpas bus įtrauktas į daugiau teisinių procesų pačiame prezidento rinkimų kampanijos, kuri, kaip tikimasi, bus įnirtinga ir skaldanti visuomenę, įkarštyje.

Prokuroro Jacko Smitho (Džeko Smito) pateiktame kaltinamajame akte D. Trumpas kaltinamas sąmokslu sukčiauti prieš JAV ir trukdyti oficialiai procedūrai – 2021 metų sausio 6 dieną vykusiam bendram Kongreso posėdžiui, skirtam patvirtinti demokrato Joe Bideno (Džo Baideno) pergalę rinkimuose.

45 puslapių kaltinamajame akte D. Trumpas taip pat kaltinamas tuo, kad bandė pažeisti panaikinti piliečių balsavimo teisę, melagingai teigdamas, kad laimėjo 2020 metų lapkritį vykusius prezidento rinkimus.

J. Smithas sakė, kad siekia greito teismo proceso.

D. Trumpas užsipuolė prokurorą, pavadino jį išprotėjusiu ir apkaltino paskelbus „dar vieną suklastotą kaltinamąjį aktą“, kuriuo siekiama kištis į prezidento rinkimus.

„Kodėl jie to nepadarė prieš 2,5 metų? – D. Trumpas klausė savo įraše socialiniame tinkle „Truth Social“. – Kodėl jie taip ilgai laukė?“

„Nes jie norėjo tai padaryti pačiame mano kampanijos įkarštyje, – sakė jis. – Prokuroro nusižengimas!“

Būdamas prezidentu, D. Trumpas buvo apkaltintas demokratų kontroliuotų Atstovų Rūmų už tai, kad jis ieškojo politinio purvo ant J. Bideno Ukrainoje, ir dar kartą – po 2021-ųjų sausio 6-osios Kapitolijaus šturmo, tačiau abu kartus Senatas jį išteisino.

Su D. Trumpu respublikonų rinkimuose besivaržantis Mike'as Pence'as socialiniame tinkle „X“, pareiškė, kad antradienio kaltinamasis aktas „yra svarbus priminimas: bet kas, kas save iškelia aukščiau už Konstituciją, niekada neturėtų būti Jungtinių Valstijų prezidentu“.

2023 08 02 09:46
Spausdinti