Meniu
Prenumerata

antradienis, rugpjūčio 9 d.


AZIJA
Dėl Šri Lankos prezidento posto varžysis trys kandidatai
BNS
Scanpix
Eilės prie degalinės Kolombe.

Trys kandidatai antradienį buvo patvirtinti varžytis dėl teisės pakeisti buvusį Šri Lankos prezidentą Gotabayą Rajapaksą, praeitą savaitę pabėgusį iš šalies ir atsistatydinusį salą apėmus dideliems protestams dėl aštrėjančios ekonomikos krizės.

Laimėtojas turės vadovauti nemokiai šaliai, pradėjusiai derybas su Tarptautiniu valiutos fondu (TVF) dėl finansinės pagalbos paketo. Šri Lankoje, turinčioje 22 mln. gyventojų, smarkiai stinga maisto, degalų ir vaistų.

Parlamentas paskelbė, kad laikinasis prezidentas Ranilas Wickremesinghe per trečiadienį vyksiantį slaptą balsavimą grumsis su pagrindinės opozicijos frakcijos remiamu buvusiu švietimo ministru Dullasu Alahapperuma ir kairiųjų lyderiu Anura Dissanayake.

Šie trys kandidatai buvo oficialiai iškelti įstatymų leidėjų per mažiau kaip 10 minučių trukusį posėdį budriai saugomame parlamento pastate.

Kiek anksčiau opozicijos lyderis Sajithas Premadasa per „Twitter“ parašė, kad traukiasi iš kovos, ir išreiškė palaikymą 63 metų D. Alahapperumai – G. Rajapaksos partijos SLPP disidentui.

„Mūsų šalies, kurią myliu, ir žmonių, kuriuos branginu, labui atsiimu savo kandidatūrą į prezidento pareigas“, – nurodė S. Premadasa.

Šaltiniai politiniuose sluoksniuose sakė, kad S. Premadasa ir D. Alahapperuma praeitą naktį sudarė susitarimą, kad vienam tapus prezidentu kitas užimtų premjero pareigas ir sudarytų vienybės vyriausybę, turinčią vesti šalį iš aštrėjančios ekonomikos krizės.

Tačiau 73 metų politikos veteranas R. Wickremesinghe, šešis kartus dirbęs premjero poste, yra oficialiai remiamas SLPP vadovybės. Ši partija išlieka didžiausia 225 vietas turinčiame parlamente.

Tuo metu 53 metų A. Dissanayake yra tris vietas parlamente turinčio kairiojo Liaudies išvadavimo fronto (JVP) lyderis.

Galimas ketvirtas kandidatas – buvęs kariuomenės vadas Sarathas Fonseka – nesulaukė pakankamos įstatymų leidėjų paramos, kad būtų įtrauktas į kovą dėl prezidento posto.

Naujas lyderis turėtų eiti pareigas iki G. Rajapaksos kadencijos pabaigos 2024 metų lapkritį.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 07 19 09:34
Spausdinti