Meniu
Prenumerata

antradienis, birželio 18 d.


KORONAVIRUSAS
Devintas koronaviruso atvejis nustatytas panevėžiečiui, grįžusiam iš Nyderlandų
BNS
Edvardas Blaževič
Greitoji medicinos pagalba.

Devintas koronaviruso atvejis Lietuvoje nustatytas panevėžiečiui, neseniai grįžusiam iš Nyderlandų, pranešė Vyriausybės atstovai. 

„Galiu patvirtinti, kad tokią informaciją turime. Tai žmogus, grįžęs iš komandiruotės Olandijoje“, – BNS vėlų šeštadienio vakarą sakė sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai Lina Bušinskaitė.

Vyriausybė sekmadienio naktį pranešė, kad vyras šiuo metu izoliuotas ir gydomas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, jis iš Olandijos grįžo kovo 13 dieną, pradėjo karščiuoti ir kreipėsi pagalbos į medikus.

„Šiuo metu jis yra izoliuotas ligoninėje. Paciento būklė gera. Kontaktiniai asmenys žinomi, jie taip pat izoliuoti. Nuramindami galime pasakyti, kad tai šeimos nariai, kurie yra saviizoliacijoje. Kitų kontaktų nėra“, – tvirtinama Vyriausybės pranešime.

Siekdama pristabdyti koronaviruso plitimą, Vyriausybė nuo pirmadienio šalyje įvedė karantiną, jo metu bus draudžiama atvykti į Lietuvą užsieniečiams, o iš šalies – išvykti Lietuvos gyventojams.

Karantino metu uždaromos kavinės, nebūtinų prekių parduotuvės, bažnyčiose nevyks pamaldos. Jau anksčiau Vyriausybė nutraukė ugdymą mokyklose, darželiuose ir universitetuuose.

Pasaulyje koronavirusas diagnozuotas daugiau nei 155 tūkst. žmonių, 5,8 tūkst. mirė, 72,5 tūkst. pasveiko.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 03 15 07:12
Spausdinti