Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gruodžio 4 d.


IZRAELIS
Didelio karo nuojauta: JAV galimai rengiasi evakuacijai iš Izraelio ir Libano
ELTA
Wikipedia
Transporto lėktuvas C-130.

JAV galimai rengiasi evakuoti savo piliečius iš Libano ir Izraelio.

Kaip praneša Atėnų laikraštis „Kathimerini“, Kretos salos (Graikija) Čanijos oro uoste ketvirtadienį pastebėti JAV karinių oro pajėgų transporto lėktuvai.

Laikraštis taip pat išspausdino oro uosto nuotrauką, kurioje matyti JAV orlaiviai C-130, C-17 ir degalų lėktuvai KC-135.

Soudos karinio jūrų laivyno bazė ir jai priklausantis oro uostas yra svarbiausios JAV bazės rytų Viduržemio jūros regione. JAV karinio jūrų laivyno bazė ir oro uostas ir vos už kelių kilometrų į rytus nuo Čanijos uostamiesčio.

Graikijos ir Jungtinių Valstijų bendradarbiavimas pastaraisiais metais ženkliai išsiplėtė. Graikų vyriausybė dar antradienį paskelbė, kad JAV transporto orlaiviai gali naudotis į vakarus nuo Graikijos sostinės esančiu Eleusiso kariniu oro uostu.

JAV valstybės departamento skaičiavimu, per spalio 7 d. „Hamas“ įvykdytą Izraelio antpuolį Izraelyje buvo maždaug 600 000, Libane – dar 86 000 JAV piliečių.

Baltųjų Rūmų nacionalinės saugumo tarybos atstovas Johnas Kirby paneigė pranešimus, neva be antradienio užsakomųjų skrydžių šiuo metu dedamos „aktyvios pastangos“ evakuoti JAV piliečius iš šio regiono.

2023 10 26 17:36
Spausdinti