Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gegužės 27 d.


Didžiojoje Britanijoje pradeda transliacijas naujas naujienų kanalas
BNS

Didžiojoje Britanijoje sekmadienį pradeda transliacijas pirmasis per daugiau nei du dešimtmečius naujai įkurtas tik naujienoms skirtas televizijos kanalas „GB News“.

Tačiau dar prieš startą 19 val. vietos laiku naujajam kanalui jau teko neigti kalbas, kad naujasis kanalas taps kiršintojo ir populizmo skleidėjo įvaizdį turinčio amerikiečių kanalo „Fox News“ klonu Didžiojoje Britanijoje.

Britiškasis kanalas teigia sieksiantis apimti plačią auditoriją, įskaitant ir marginalizuotas bendruomenes, kurios palaikė 2016 metais priimtą sprendimą Britanijai išstoti iš Europos Sąjungos.

„Britanijos naujienų kanalu“ save vadinantis kanalas stos į konkurencinę kovą su jau gerokai įsitvirtinusiais konkurentais, tokiais kaip BBC ir „Sky News“.

„Mūsų vedėjai galės laisvai sakyti tai, ką galvoja, linksmintis ir drąsiai kalbėti apie reikalus, kurie tikrai svarbūs Britanijos žmonėms“, – sakė naujojo kanalo naujienų ir programų tinklelio direktorius Johnas McAndrew.

Šiuo metu naujajame kanale jau dirba 140 žurnalistų. Jo būstinė įsikūrusi naujai įsigytose patalpose vakarinėje Londono dalyje.

Nemažai klausimų kilo ir dėl naujojo kanalo investuotojų.

Pernai gruodį kanalas užsitikrino 70 mln. eurų investiciją iš JAV žiniasklaidos grupės „Discovery“, Dubajuje įsikūrusios investicijų bendrovės „Legatum“ ir Londone dirbančio rizikos draudimo fondo valdytojo Paulo Marshallo.

2021 06 13 19:35
Spausdinti