Meniu
Prenumerata

sekmadienis, balandžio 21 d.


TERORIZMAS
E. Macronas įspėjo Kremlių nesinaudoti teroro išpuoliu siekiant apkaltinti Ukrainą
BNS
ELTA
Josvydas Elinskas/ELTA
Emmanuelis Macronas.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pirmadienį pareiškė, kad Paryžius turi informacijos, jog tai džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (ISIS) padalinys penktadienį įvykdė teroro išpuolį vienoje Pamaskvės koncertų salių, ir perspėjo Rusiją nenaudoti atakos savo kare prieš Ukrainą.

Prancūzija turi žvalgybos duomenų, kad „išpuolį planavo ir įvykdė „Islamo valstybės“ subjektas“, žurnalistams sakė E. Macronas, atvykęs į Prancūzijos Gvianą Pietų Amerikoje.

Prezidentas pridūrė, kad „ši konkreti grupuotė kelis kartus bandė [surengti išpuolių] mūsų pačių teritorijoje“.

Tačiau jis perspėjo Rusiją neišnaudoti šios atakos savo kare Ukrainoje, sakydamas, kad būtų „ciniška ir neproduktyvu, jei Rusija pasinaudotų šiuo kontekstu bandydama nukreipti ją prieš Ukrainą“.

E. Macronas taip pat sakė, kad Paryžius pasiūlė Rusijos saugumo tarnyboms „didesnį bendradarbiavimą“.

Atsakomybę už penktadienio vakaro išpuolį, per kurį žuvo 137 žmonės, prisiėmė IS, tačiau Rusijos pareigūnai jos pranešimo niekaip nekomentavo.

Kremlius pirmadienį pareiškė nekomentuosiantis IS pareiškimo apie prisiimamą atsakomybę už žudynes koncertų salėje, nes tebevyksta tyrimas.

Vieninteliuose savo viešuose pasisakymuose Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas prakalbo apie tariamą užpuolikų ryšį su Ukraina, sakydamas, kad keturi įtariamieji buvo sulaikyti bandydami ten pabėgti.

Kyjivas griežtai neigia bet kokį ryšį su išpuoliu, o Jungtinės Valstijos pareiškė, kad IS vienintelė yra atsakinga.

Vėlai sekmadienį Prancūzijos ministras pirmininkas Gabrielis Attalis paskelbė, kad šalis grįžta prie aukščiausio saugumo pavojaus statuso po išpuolio Rusijoje ir atsižvelgdamas į „mūsų šalį slegiančias grėsmes“.

2024 03 25 15:43
Spausdinti