Meniu
Prenumerata

sekmadienis, kovo 26 d.


SOCIALINIAI TINKLAI
E. Muskas norėtų atkurti D. Trumpo „Twitter“ paskyrą
BNS
Unsplash

Milijardierius Elonas Muskas antradienį pareiškė, kad būdamas „Twitter“ savininku atšauktų draudimą buvusiam JAV prezidentui Donaldui Trumpui naudotis šia platforma, ir sakė, kad respublikono pašalinimas iš šio socialinio tinklo „atstūmė didelę dalį šalies“.

E. Musko pritarimas D. Trumpo sugrįžimui į pasaulinę platformą pakurstė aktyvistų nuogąstavimus, kad bus „atvertas kelias neapykantai“.

„Aš atšaukčiau nuolatinį draudimą“, – sakė milijardierius „Financial Times“ konferencijoje, pažymėdamas, kad „Twitter“ jam dar nepriklauso, todėl „tai nėra dalykas, kuris tikrai įvyks“.

D. Trumpas yra viešai sakęs, kad net ir atgavęs prieigą prie „Twitter“ į šią platformą negrįžtų, o rinktųsi savo paties socialinį tinklą, kuriam nepavyksta įsitvirtinti.

„Tesla“ vadovo 44 mlrd. JAV dolerių vertės sandoriui dėl „Twitter“ perėmimo dar turi pritarti akcininkai ir reguliavimo institucijos, tačiau jis entuziastingai kalbėjo, jog norėtų, kad būtų mažiau ribojamas turinys, o vartotojų blokavimas visam laikui būtų pakeistas laikinais apribojimais.

D. Trumpas buvo pašalintas iš „Twitter“ ir kitų interneto platformų po to, kai jo tviterio žinučių ir kalbų apie tariamai suklastotus rinkimus įaudrinti šalininkai pernai sausio 6-ąją šturmavo JAV Kapitolijų, siekdami užkirsti kelią Kongresui patvirtinti Joe Bideno pergalę prezidento rinkimuose. Riaušės pareikalavo penkių žmonių gyvybių, nukentėjo dešimtys policijos pareigūnų.

„Manau, tai buvo klaida, nes tai atstūmė didelę dalį šalies, o Donaldas Trumpas galiausiai neliko negirdimas“, – sakė E. Muskas.

Jis tvirtino, kad taikant blokavimą visam laikui, pakertamas pasitikėjimas „Twitter“ kaip skaitmenine miesto aikšte, kurioje kiekvienas gali būti išklausytas.

„Elonas Muskas tviteryje atvertų kelią neapykantai ir dezinformacijai“, – sakė žiniasklaidos priežiūros organizacijos „Media Matters for America“ vadovas Angelo Carusone.

„Kas bebūtų Elonas Muskas – praregėjęs dešiniojo sparno radikalas ar tik yra labai suinteresuotas sudaryti sąlygas dešiniojo sparno ekstremistams, rezultatas yra tas pats“, – kalbėjo jis.

Tuo metu Amerikos pilietinių laisvių sąjunga (ACLU) palaikė E. Musko požiūrį.

„Elono Musko sprendimas grąžinti prezidentą Trumpą į platformą yra teisingas“, – sakė organizacijos direktorius Anthony Romero.

„Patinka tai ar ne, bet prezidentas Trumpas yra vienas svarbiausių šios šalies politinių veikėjų, ir visuomenė yra labai suinteresuota jį girdėti“, – pridūrė ACLU vadovas.

A. Romero atkreipė dėmesį, kad kai kurie prieštaringai vertinami D. Trumpo tviterio įrašai tapo įrodymais ACLU ir kitų organizacijų ieškiniuose buvusiam prezidentui.

E. Muskas argumentavo, kad blokavimas visam laikui turėtų būti taikomas retai ir tik šlamšto, sukčių ar „botų“ paskyroms.

„Tai nereiškia, kad galima sakyti, ką nori, – sakė E. Muskas. – Jei sakomi neteisėti ar pasaulio atžvilgiu destruktyvus dalykai, galbūt reikėtų skirti pertrauką, taikyti laikiną blokavimą arba tą konkretų tviterio įrašą paversti nematomu ar smarkiai apriboti jo matomumą.“

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 05 11 11:34
Spausdinti