Meniu
Prenumerata

pirmadienis, spalio 2 d.


ŠRI LANKA
Ekonominės krizės krečiama Šri Lanka sugriežtino importo apribojimus
BNS
Unsplash

Šri Lanka trečiadienį sugriežtino importo apribojimus ir uždraudė dar daugiau nei 300 prekių importą, nes ekonomikos krizė, sukėlusi jau kelis mėnesius trunkanti įvairių prekių trūkumą ir dėl kurios buvo nuverstas šalies prezidentas, neslūgsta.

Prezidentas Ranilas Wickremesinghe, poste pakeitęs Gotabayą Rajapaksą po pastarojo nušalinimo liepos mėnesį, paskelbė draudimą, apimantį ir tokias prekes kaip buitinė technika, įrankiai ir sporto įranga.

Pietų Azijos salų valstybėje, kurioje gyvena 22 mln. žmonių, dėl užsienio valiutos trūkumo juntamas didelis daugelio būtiniausių prekių stygius.

Naujasis draudimas paskelbtas nepaisant to, kad praėjusią savaitę centrinis bankas pranešė, jog padidėjus įplaukoms užsienio valiutos trūkumas mažėja.

Visgi prognozuojama, kad Šri Lankos ekonomika šiais metais susitrauks 8 proc. – daugiau nei tikėtasi, o infliacija iki rugsėjo pasieks rekordinius 65 procentus.

Dėl užsienio valiutos trūkumo Šri Lanką balandį negalėjo įvykdyti kai kurių savo įsipareigojimų, susijusių su 51 mlrd. JAV dolerių užsienio skola.

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) delegacija trečiadienį turėjo tęsti derybas su Šri Lankos pareigūnais dėl šalies gelbėjimo, tačiau pagalba gali būti atidėta, jei Šri Lankos kreditoriai, kurių didžiausia yra Kinija, atsisakytų restruktūrizuoti kai kurias savo paskolas.

Pekinas kol kas viešai nėra atsisakęs savo pasiūlymo suteikti daugiau paskolų, o ne sumažinti esamą kreditą.

Darbuotojų perlaidos – pagrindinis Šri Lankos užsienio valiutos šaltinis – per šešis mėnesius iki birželio sumažėjo daugiau nei 50 proc. iki 1,6 mlrd. JAV dolerių, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu.

73 metų G. Rajapaksa pabėgo į Singapūrą po kelis mėnesius trukusių protestų, kurie baigėsi demonstrantų įsiveržimu į prezidento rezidenciją liepos mėnesį.

G. Rajapaksa paspruko į Tailandą, tačiau, pasak jo partijos, norėtų grįžti namo.

2022 08 24 11:33
Spausdinti