Meniu
Prenumerata

sekmadienis, lapkričio 27 d.


Ekstremalūs vėjai ir didžiulė konkurencija: Lietuvos įgulos įspūdžiai iš pirmojo „RS 21“ pasaulio čempionato
Alfa.lt
Organizatoriai

Pirmajame naujos „RS 21“ monotipinės jachtų klasės pasaulio čempionate Kroatijoje buvo galima išvysti ir Lietuvos vėliavą – Gedimino Sirvido vedama Lietuvos įgula drauge su dar 40 konkurentų iš 12 pasaulio šalių stojo prie starto linijos ir kovojo dėl pasaulio čempionų titulo. Ekstremaliomis sąlygomis, kur vietomis vėjo greitis siekė net 3540 mazgų (apie 20 m/s), vykusio čempionato metu Lietuva galutinėje įskaitoje užėmė 31 vietą.

„Paskutinė diena ant vandens buvo tikrai sėkminga – antrose lenktynėse vienu metu plaukėme net ketvirti visame laivyne. Tiesa, vėliau distancijoje turėjome incidentą, kuris sutrukdė šį rezultatą išlaikyti. Mes, kaip įgula, šią jachtų klasę išbandėme pirmą kartą, tačiau išsivežame geriausius įspūdžius – tai greitas, lengvas ir konkurencingas laivas. Tikimės, kad padarėme pirmą žingsnį ir jis taps populiarus ir Lietuvoje, tuomet galėsime kelti savo lygį tarptautiniu mastu“, – po finišo teigė G. Sirvidas.

Organizatoriai
Lietuvos įgula „RS 21“ pasaulio čempionate.

Pasak jo, šis dalyvavimas buvo puiki patirtis ir, kaupiant varžybines valandas ant vandens, neabejotinai augtų ir Lietuvos konkurencingumas. Jo teigimu, vienas labiausiai pradžiuginusių įspūdžių ir buvo šis suvokimas, kad Lietuva šioje jachtų klasėje gali tapti išties konkurencinga.

Iš keturių žmonių sudaryta Lietuvos įgula, nors ir turi nemažą patirties bagažą buriuojant įvairių klasių monotipinėmis jachtomis, būtent su „RS 21“ jachtų klase, kuriai – vos treji metai, varžėsi pirmą kartą.

Po pirmosios pasaulio čempionato dienos Lietuvos atstovai gan užtikrintai buvo įsitvirtinę laivyno viduryje. Antrą dieną dėl per didelio vėjo lenktynės neįvyko. Trečią lenktynių dieną distancijoje vyravo net iki 35–40 mazgų (iki 20 m/s) greičio vėjas. Pasak buriuotojų, dauguma įgulų tądien neišvengė incidentų, kai, nesuvaldžius laivo, šis pakrypsta beveik 90 laipsnių ir yra paguldomas ant vandens (vadinamasis bročingas). Lietuvos komandai tokių situacijų pavyko išvengti.

Paskutinę dieną, kai lenktynės vyko vis dar gan stipraus vėjo sąlygomis, organizatoriams pavyko įgyvendinti trejas lenktynes. Galutinėje čempionato įskaitoje po 6 lenktynių Lietuva užėmė 31 vietą.

Visas tris čempionato prizines vietas susirinko Italijos komandos. Pasak Lietuvos buriuotojų, tai – nenuostabu, mat ši jachtų klasė Italijoje labai sparčiai išpopuliarėjo.

2022 11 07 10:37
Spausdinti