Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 2 d.


ENERGETINIS SAUGUMAS
EP ragina toliau spausti Rusiją ir stiprinti energetinę nepriklausomybę
BNS
BNS Foto

Europos Parlamentas griežtai pasmerkė Rusijos karą prieš Ukrainą ir primygtinai paragino Europos Sąjungą sugriežtinti sankcijas Maskvai bei apsaugoti Bendrijos ekonomiką.

Kaip informavo ES asamblėjos spaudos tarnyba, trečiadienį per plenarinį posėdį europarlamentarai pasveikino greitą ES valstybių reakciją į Rusijos karinę invaziją Ukrainoje, priimtas precedento neturinčias sankcijas ir parodytą solidarumą priglaudžiant nuo karo Ukrainoje bėgančius asmenis.

Dauguma pasisakiusiųjų pritarė, kad ES turi skubiai stiprinti savo gynybos ir energetinę autonomiją. Europarlamentarai pabrėžė, kad dujų importu netiesiogiai finansuojamas Rusijos karas prieš Ukrainą, todėl būtina diversifikuoti energijos šaltinių importą ir investuoti į atsinaujinančius šaltinius.

Nemažai EP narių atkreipė dėmesį į augančių energijos kainų poveikį ekonomikai ir maisto tiekimo saugumui ir ragino labiau remti su tuo susiduriančias šeimas ir verslus.

Diskusijoje buvo taip pat aptartos Ukrainos narystės ES perspektyvos ir būtinybė priešintis kitiems autokratiniams režimams, tokiems kaip Kinija.

Daugelis kalbėjusiųjų taip pat pabrėžė, kad visos ES valstybės turi dalytis Ukrainos pabėgėlių našta, o ne tik jos kaimynės.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 03 24 09:43
Spausdinti