Meniu
Prenumerata

antradienis, balandžio 16 d.


EUROPOS SĄJUNGA
EP vadovė po skandalo žada „plačios apimties reformas“
BNS
Scanpix
Roberta Metsola.

Europos Parlamento pirmininkė Roberta Metsola ketvirtadienį pažadėjo „plačios apimties reformų paketą“ šiai institucijai, įtrauktai į kyšininkavimo skandalą, siejamą su Pasaulio futbolo čempionato šeimininku Kataru.

R. Metsola sakė, kad planas „apims Parlamento pranešėjų apsaugos sistemų stiprinimą, visų neoficialių draugystės grupių draudimą, mūsų elgesio kodekso taisyklių palaikymo peržiūrėjimą ir visapusišką bei nuodugnų to, kaip bendraujame su trečiosiomis šalimis, peržvelgimą“.

Pasak jos, ji vadovaus reformoms, o jų paketas bus parengtas kitais metais.

Skandalas kilo Belgijos pareigūnams praėjusią savaitę sulaikius šešis asmenis. Keturi iš jų, įskaitant graikų europarlamentarę Evą Kaili, kuri kilus skandalui buvo atleista iš EP pirmininkės pavaduotojos posto, buvo apkaltinti „nusikalstama organizacija, korupcija ir pinigų plovimu“. Kiti du asmenys buvo paleisti.

Ir E. Kaili, buvusi Graikijos televizijos žinių pranešėja, ir Kataro pareigūnai neigia padarę ką nors neteisėta.

Per virtinę kratų su Europos Parlamentu susijusių veikėjų namuose ir biuruose buvo paimta maždaug 1,5 mln. eurų grynaisiais.

600 tūkst. eurų rasta buvusio italų europarlamentaro, dabar – lobisto Piero-Antonio Panzeri (Pjero-Antonijaus Pancerio) namuose, 150 tūkst. eurų – E. Kaili bute, 750 tūkst. eurų – jos tėvo viešbučio kambaryje, sakė šaltinis Belgijos teismų sistemoje.

Tyrimas ir kaltinimai supurtė Europos Parlamentą ir atkreipė dėmesį į jo bendravimą su lobistais ir trečiųjų šalių atstovais.

R. Metsola stengėsi skandalą vaizduoti kaip išpuolį iš išorės prieš „Europos demokratiją“ ir sakė, kad tokią nuomonę palaikė ES lyderiai, susirinkę į ketvirtadienio viršūnių susitikimą Briuselyje.

Ji taip pat pabrėžė, kad tyrimą vykdo Belgijos teisėsauga, o EP „visiškai ir atvirai bendradarbiauja“.

Tačiau ji pripažino, kad „mūsų taisykles galima griežtinti“ kalbant apie 705 europarlamentarų transakcijų ir kelionių, taip pat trečiųjų šalių lobistinių pastangų stebėjimą.

„Tam tikriems įvykusiems... dalykams nebus leista įvykti vėl“, – sakė R. Metsola.

2022 12 15 15:13
Spausdinti