Meniu
Prenumerata

pirmadienis, sausio 30 d.


ENERGETIKA
ES ėmėsi priemonių dėl apsirūpinimo dujomis problemų su Rusija atveju
BNS
Scanpix

Europos Komisija (EK) akylai stebi Europos Sąjungos aprūpinimo energijos ištekliais saugumą bei ėmėsi priemonių atvejui, jei dabartinės geopolitinės įtampos sąlygomis sutriktų gamtinių dujų tiekimas iš Rusijos į ES, pareiškė EK atstovė spaudai Dana Spinant.

„Mes nutiesėme bendradarbiavimo saitus su virtine tarptautinių partnerių, siekdami užsitikrinti reikiamą energijos išteklių, ypač dujų, tiekimą, kad patenkintume poreikius artimiausiomis žiemos savaitėmis“, – per trumpą spaudos konferencija ketvirtadienį Briuselyje kalbėjo EK atstovė.

Jos žodžiais, dujų tiekimo į ES artimiausiu laikotarpiu tema aptarta su tokiomis jas eksportuojančiomis valstybėmis kaip JAV, Kataras, Egiptas, Azerbaidžanas ir Nigerija, o į šiuos aptarimus buvo įsitraukusi EK vadovė Ursula von der Leyen, taip pat ES energetikos komisarė Kadri Simson.

Pasak D. Spinant, gamtinių dujų tiekimas buvo intensyvių diskusijų ir veiksmų koordinavimo tarp JAV ir ES tema – ES, siekdama užsitikrinti stabilų suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimą, sulaukė tvirtos JAV bei kitų tarptautinių partnerių paramos.

EK atstovė pabrėžė, kad yra pagrindo manyti, jog 120 SGD tanklaivių, kurie sausį buvo pristatyti Europai, o tai – apytikriai 10 mlrd. kubinių metrų dujų, užtikrina ES energetinį saugumą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 02 18 09:04
Spausdinti