Meniu
Prenumerata

sekmadienis, lapkričio 27 d.


SANKCIJOS RUSIJAI
ES įšaldė Rusijos turto už maždaug 68 mlrd. eurų
BNS
Pixabay

Europos Sąjunga jau yra įšaldžiusi Rusijos turto už maždaug 68 mlrd. eurų, penktadienį skelbia „Deutsche Welle“.

Tai tvirtindama Vokietijos visuomeninė transliuotoja remiasi JAV leidiniu „Politico“, kuris teigia, jog turi atitinkamo Europos Komisijos vidaus dokumento kopiją.

Skelbiama, jog apie 50 mlrd. eurų įšaldyto Rusijos turto yra Belgijoje, o dar 5,5 mlrd. eurų – Liuksemburge. Šioms ES valstybėms narėms, taip pat Italijai, Vokietijai, Airijai, Austrijai ir Prancūzijai tenka daugiau kaip 90 proc. viso įšaldyto turto.

Rusijos nacionalinės atsargos ES, kurios taip pat įšaldytos dėl sankcijų už agresiją Ukrainoje, preliminariai vertinamos 33,8 mlrd. eurų.

Europos Komisija tikisi, kad ES Taryba artimiausiu metu sankcijų vengimą pripažins nusikaltimu, pažymi „Politico“. Tai palengvintų turto konfiskavimo procedūras pagal priimtus atitinkamus sprendimus. Ypač daug sunkumų dėl to patiria Lenkija, visiškai remianti ES iniciatyvą, tačiau jai įgyvendinti stokojanti atitinkamo nacionalinio įstatymo.

„Deutsche Welle“ nurodo, kad šiuo metu į ES sankcijų dėl Rusijos karo Ukrainoje sąrašus yra įtraukas 1241 fizinis ir 118 juridinių asmenų. Baudžiamosios priemonės numato turto įšaldymą bei draudimą atvykti į ES.

2022 11 18 14:26
Spausdinti