Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gruodžio 4 d.


KALNŲ KARABACHAS
ES padvigubins humanitarinę paramą Armėnijai
ELTA
Scanpix
Apleistas iš Kalnų Karabacho bėgusių armėnų automobilis.

Europos Sąjunga padvigubins humanitarinę paramą Armėnijai iki 10,4 mln. eurų, ketvirtadienį pranešė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

„Mes tvirtai remiame Armėniją ir padedame tenkinti jos humanitarinius poreikius“, – sakė ji, atvykusi į beveik 50 narių Europos politinės bendrijos susitikimą Granadoje (Ispanija).

Be to, ES skirs Armėnijai 15 mln. eurų biudžetinę paramą, sakė U. von der Leyen.

„Aptarsime, ką dar galime padaryti, kad paremtume Armėniją šioje sudėtingoje situacijoje“, – pridūrė ji.

Apie 100 tūkst. etninių armėnų pabėgo iš Kalnų Karabacho į Armėniją po to, kai Azerbaidžanas rugsėjo mėnesį surengė karinę operaciją siekdamas perimti ginčijamo separatistinio regiono kontrolę.

Azerbaidžanas ir Turkija neatvyko

ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis ketvirtadienį išreiškė didelį apgailestavimą dėl to, kad Azerbaidžanas ir Turkija nusprendė nedalyvauti Europos vadovų aukščiausiojo lygio susitikime, kilus įtampai dėl Kalnų Karabacho konflikto.

„Gaila, kad Azerbaidžano čia nėra, ir gaila, kad Turkija, kuri yra pagrindinė Azerbaidžaną remianti šalis, taip pat neatvyko“, – sakė J. Borrellis, atvykęs į susitikimą Granadoje. – Todėl negalėsime čia pasikalbėti apie tokį rimtą dalyką, kaip daugiau nei 100 tūkst. žmonių priverstinis bėgimas iš savo namų nuo karinės jėgos vykdomų veiksmų“.

2023 10 05 14:21
Spausdinti