Meniu
Prenumerata

penktadienis, sausio 28 d.


MIGRANTAI
ES patvirtino „technines derybas“ su Baltarusija migrantų klausimu
BNS
Scanpix
Migrantų stovykla Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje.

Europos Komisija trečiadienį patvirtino surengsianti „technines derybas“ su Baltarusija, kaip galėtų būti repatrijuoti migrantai, besistengiantys patekti į Bendrijos teritoriją per Lenkijos sieną.

Europos Sąjunga nepripažįsta teisėtu autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimo, anksčiau paskelbusio, kad susitarimas dėl derybų yra diplomatinis proveržis Minsko priešpriešoje su Briuseliu.

Tačiau ES atstovas Ericas Mameris sakė, kad kontaktai apsiribos diskusijomis su Baltarusijos ir Jungtinių Tautų agentūromis, kaip būtų geriausia sugrąžinti migrantus į kilmės šalis.

„Baltarusija privalo suteikti prieigą humanitarinei pagalbai ir priglausti šalyje esančius migrantus“, – per „Twitter“ parašė E. Mameris.

„ES Komisija surengs technines derybas su [JT pabėgėlių reikalų agentūra] UNHCR, TMO (Tarptautine migracijos organizacija) ir Baltarusija dėl repatriacijų“, – pridūrė jis.

Baltarusijoje prie sienos su Lenkija yra įstrigę tūkstančiai migrantų, daugiausia atvykėlių iš Vidurinių Rytų. Vakarų šalys sako, kad šią krizę sąmoningai organizavo Baltarusijos autoritarinio prezidento A. Lukašenkos režimas, siekdamas supriešinti ES ir atkeršyti už Bendrijos įvestas sankcijas.

A. Lukašenka ir jo pagrindinis sąjungininkas Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atmeta tokius kaltinimus ir kritikuoja ES dėl migrantų neįsileidimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 11 18 10:13
Spausdinti