Meniu
Prenumerata

pirmadienis, spalio 2 d.


SVEIKATA
ES patvirtino vakcinos nuo raupų naudojimą siekiant apsisaugoti nuo beždžionių raupų
BNS
Pexels

Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) beždžionių raupų protrūkį pripažinus tarptautinio masto ekstremaliąja visuomenės sveikatos situacija, Europos Komisija patvirtino vakcinos nuo raupų naudojimą siekiant apsisaugoti nuo beždžionių raupų, pirmadienį pranešė šį preparatą sukūrusi Danijos vaistų gamintoja.

„Europos Komisija išplėtė leidimą platinti bendrovės vakciną nuo raupų „Imvanex“, įtraukdama apsaugą nuo beždžionių raupų“, – sakoma įmonės „Bavarian Nordic“ pranešime.

Jame priduriama, kad toks žingsnis atliktas atsižvelgus į Europos Sąjungos vaistų priežiūros institucijos rekomendaciją.

„Patvirtinimas... galioja visose Europos Sąjungos valstybėse narėse, taip pat Islandijoje, Lichtenšteine ir Norvegijoje“, – pažymima pranešime.

PSO beždžionių raupų protrūkį šeštadienį pripažino tarptautinio masto ekstremaliąja visuomenės sveikatos situacija. Tai yra aukščiausio laipsnio pavojaus signalas, kokį tik gali paskelbti ši Jungtinių Tautų agentūra.

Beždžionių raupų atvejų nustatyta 74 valstybėse. Iš viso užregistruota beveik 17 000 šios virusinės ligos atvejų.

„Imvanex“ nuo 2013 metų patvirtintas ES raupų profilaktikai.

Šis preparatas taip pat buvo laikomas potencialia vakcina nuo beždžionių raupų, nes šis virusas ir raupų virusas yra panašūs.

Beždžionių raupai yra mažiau pavojingi ir ne tokie užkrečiami kaip raupai, kurie buvo galutinai išnaikinti 1980 metais.

Pirmieji beždžionių raupų simptomai yra karščiavimas, galvos, raumenų ir nugaros skausmai. Vėliau ant veido, delnų ir padų atsiranda bėrimas, kuris progresuoja apimdamas įvairias stadijas.

Nuo gegužės pradžios apie beždžionių raupų atvejus vis dažniau pranešama iš šalių, nepriklausančių Vakarų ir Centrinės Afrikos regionui, kur ši virusinė liga ilgą laiką buvo endeminė.

Europos vaistų agentūra (EVA) atlieka mokslinį vaistų vertinimą ir pateikia rekomendaciją, ar jais turėtų būti prekiaujama, ar ne.

Tačiau pagal ES teisę EVA neturi įgaliojimų iš tikrųjų leisti prekiauti medikamentais įvairiose ES šalyse. Leidimus išduodanti institucija yra EK kuri, remdamasi EVA rekomendacija, priima teisiškai privalomą sprendimą.

2022 07 25 13:47
Spausdinti